W Święto Niepodległości bądźmy razem

OsieJedenasty listopada, kiedy wspominamy odrodzenie wolnej Polski w roku 1918, to jeden z najważniejszych dni w życiu naszej Ojczyzny, także tej małej - Gminy Osie. To dzień radości i dumy z własnego suwerennego państwa. To dzień radości i dumy z własnego miejsca na ziemi.

Z tej okazji, wszystkich, którzy mają w sercach Polskę, zapraszamy na uroczystość związaną z obchodami Święta Niepodległości. Całość  rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą Św. w Kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Osiu. O godz. 11.10 przedstawiciele władz gminnych, zakładów pracy i organizacji społecznych złożą wiązanki przy tablicy poświęconej mieszkańcom naszej gminy pomordowanym w czasie II wojny światowej. Chwilę później uczestnicy przemaszerują do budynku Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie przewidziano wystąpienie Romana Waśkowskiego - Przewodniczącego Rady Gminy Osie, wręczenie odznaczeń państwowych oraz występy artystyczne naszych uczniów.

W Święto Niepodległości bądźmy razem.