Ankiety w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Osie

czwartek, 16 marca 2017 16:07

Rewitalizacja Gmina OsieGmina Osie zachęca mieszkańców naszej gminy do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Osie. Rewitalizacja to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, znajdującym się w kryzysie. Jej celem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanej obszaru wiejskiego oraz uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc prościej – chodzi o to, żeby w takim miejscu dobrze się przebywało, mieszkało i pracowało. Zatem przede wszystkim jej celem jest polepszeniem warunków życia poprzez działania społeczne, kulturalne, edukacyjne czy ekonomiczne podejmowane w tym procesie. Druki ankiety i karty zadań oraz projektów znajdują się poniżej.

Więcej: Ankiety w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Osie

 

Spotakania w sprawie LPR w Tleniu i Pruskich

czwartek, 16 marca 2017 15:45

Przypominamy, że w dniu jutrzejszym spotkania konsultacyjne związane z przygotowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji odbędą się w Wiejskim Domu Kultury w Tleniu oraz w świetlicy wiejskiej w Pruskich. Szczegóły na ulotce poniżej.

LPR dla Gminy Osie

Terminy spotkań konsultacyjnych LPR dla Gminy Osie

wtorek, 07 marca 2017 16:11

LPR dla Gminy Osie

 

Konferencja otwierająca LPR

wtorek, 21 lutego 2017 15:50

LPR OsieW dniu 15 lutego 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyła się Konferencja na której zostały zaprezentowane założenia Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Osie. Omówione zostały też zasady dobrych praktyk oraz plan pracy na najbliższe miesiące. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wsi naszej gminy. Konferencję rozpoczął Marek Lejk, a dalszą prezentację poprowadził Wojciech Śniadkowski. Podczas spotkania obecni na sali mieszkańcy zostali poinformowani czym jest „rewitalizacja”, jaki jest jej cel, dla kogo jest przeznaczona i na czym polega. Omówione zostały również kryteria wyznaczania obszarówzdegradowanych, obszarów do rewitalizacji, wizja oraz cel przeprowadzenia takiego procesu oraz aspekty społeczne, gospodarcze, kulturowe, przestrzenne i społeczne, które będą brane pod uwagę przy tworzeniu Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Osie. W trakcie dyskusji pojawiły sie pierwsze głosy i pomysły realizacyjne. W najbliższych dniach poinformujemy o terminach i miejscach spotkań konsultacyjnych w innych wsiach Gminy Osie.

Więcej: Konferencja otwierająca LPR

Rewitalizacja - zaproszenie na spotkanie

środa, 01 lutego 2017 06:12

 

Strona 1 z 2

«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»