Lokalny Program Rewitalizacji - konsultacje społeczne

czwartek, 28 września 2017 11:14

LPR OsieWójt Gminy Osie ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Osie na lata 2017-2023.  Przedmiotem konsultacji jest zatwierdzenie opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Osie na lata 2017-2023. Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji w/w Programu.

Więcej: Lokalny Program Rewitalizacji - konsultacje społeczne

 

Dni otwarte Szkoły Podstawowej w Osiu

wtorek, 19 września 2017 10:57

Szkoła Podstawowa w OsiuDyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Osiu serdecznie zapraszają mieszkańców na Dni Otwarte w dniach 20 i 21 września 2017r. (środa i czwartek). Wszystkich zainteresowanych  wyglądem szkoły po letnich remontach (przy ulicy Szkolnej 8) oraz ofertą edukacyjną zapraszamy od godz. 15.30 do 16.30. Dni otwarte połączone są z tegorocznymi wywiadówkami, toteż warto poświęcić kilkanaście minut i wcześniej pojawić się w szkole. Harmonogram wywiadówek dostępny jest na stronie internetowej naszej szkoły >>>

 

Szkoła w Osiu po remoncie elewacji i ogrzewania

wtorek, 19 września 2017 08:31

Szkoła Podstawowa w OsiuKolejne wakacje okazały się pracowite dla firm budowlanych i dyrekcji szkoły w Osiu. W dwa miesiące Wykonawca odnowił elewacje na starej części szkoły (cały budynek od strony ul. Szkolnej) wraz z zaizolowaniem części podziemnych, a także dokonał kompletnego remontu sieci centralnego ogrzewania. Przy okazji tych robót wyremontowano 5 pomieszczeń lekcyjnych i korytarze oraz zagospodarowano zielenią plac wewnętrzny przy szkole.

Więcej: Szkoła w Osiu po remoncie elewacji i ogrzewania

 

Poszukiwany lekarz stomatolog

poniedziałek, 11 września 2017 10:11

OsieDyrektor S.P.Z.O.Z Gminna Przychodnia w Osiu zaprasza do współpracy lekarza stomatologa. W ofercie: wyposażony gabinet stomatologiczny, elastyczne dopasowanie dni i godzin pracy, komfortowe dostosowanie czasu wizyty pacjenta do rodzaju zaplanowanego zabiegu, przyjazną i serdeczną atmosferę. Pełna treść ogłoszenia poniżej.

Więcej: Poszukiwany lekarz stomatolog

 

Częściowa emerytura rolnicza

piątek, 08 września 2017 10:01

KRUSKoordynator Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Strategii Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy informuje, że  z dniem 1 stycznia 2013 r. wprowadzono możliwość przejścia, przed osiągnięciem wieku emerytalnego, na częściową emeryturę rolniczą. Z takiej możliwości mogli skorzystać mężczyźni, którzy osiągnęli wiek 65 lat i posiadali co najmniej 40 letni okres podlegania rolniczemu ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu. Dla kobiet świadczenie to byłoby dostępne od 2021 r. (po spełnieniu warunków dot. wieku 62 lat i podlegania rolniczemu ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez co najmniej 35 lat). W związku z obniżeniem wieku emerytalnego od dnia 1 października 2017 r.(do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn) częściowa emerytura rolnicza nie będzie przyznawana. Natomiast częściowe emerytury rolnicze przyznane przed dniem 1 października 2017 r. Kasa zamieni z urzędu – od tej daty – na emeryturę rolniczą w powszechnym wieku emerytalnym.


Więcej: Częściowa emerytura rolnicza

 

Propozycje GOK Osie na najbliższe miesiące

czwartek, 07 września 2017 09:48

GOK OsieZajęcia dla dzieci, nauka gry na gitarze i pianinie, grupy taneczne, teatr kukiełek, klub książki i klub gier planszowych, schola i Studio piosenki, a także klub czytelniczy, dyskusyjny klub książki i Uniwerytet Trzeciego Wieku - to tylko wybrane propozycje zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jakie udostępnia Gminny Ośrodek Kultury w Osiu. Pełen wykaz zajęć znajduje się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, a my przypominamy tylko o zajęciach, jakie rozpoczęły się lub rozpoczną w bieżącym miesiącu.

Więcej: Propozycje GOK Osie na najbliższe miesiące

 

Dożynki gminne 2017

czwartek, 07 września 2017 08:08

Dożynki gminne - Osie 2017Tradycyjnie już Dożynki Gminne rozpoczęły się o godz. 14.00 Mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Następnie, uroczysty pochód, prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Chełmińskiego Domu Kultury przeszedł ulicami Osia na stadion sportowy - zwyczajowe miejsce naszych uroczystości dożynkowych. Tam już, wśród stoisk poszczególnych sołectw Michał Grabski - Wójt Gminy Osie wraz z Romanem Waśkowskim - Przewodniczącym Rady Gminy Osie podzielili się z mieszkańcami chlebem wypieczonym z ziaren tegorocznych zbóż. Wiele emocji wzbudziły zawody międzysołeckie oraz występ zespołu "Chabry". Nasze sołectwa na poszczególnych stoiskach zaprezentowały zebrane wśród mieszkańców ziarna zbóż, warzywa i owoce, a także przetwory i wypieki kuchenne. Uzupełnieniem prezentacji były zioła, kwiaty i wyroby rękodzieła ludowego. Pełna relacja zdjęciowa znajduje się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu >>> . Filmową relacje z przygotowań i przebiegu uroczystości dożynkowych udostępnił MaroVideos na kanale YouTube >>>

 

Oskie Biegi 2017 - zaproszenie

czwartek, 07 września 2017 07:38

Oskie BiegiJuż po raz XXVIII 7 października 2017r. odbędą się Biegi Oskie im. Krzysztofa Malinowskiego. W tym roku organizatorzy zmienili formułę biegu głównego, który ze względu na przebieg trasy nazwano "Leśna Za-Dyszka". Tradycyjnie impreza odbędzie się na Stadionie sportowym w Osiu. Serdecznie zapraszamy usportowców i kibiców! Dla uczestników przewidziano ciekawe nagrody i pamiątki, a dla wszystkich emocje i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Więcej: Oskie Biegi 2017 - zaproszenie

 

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

środa, 06 września 2017 12:43

Przewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuje, że w dniu 13 września 2017 r. o godz. 15.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XXII Sesja Rady Gminy Osie.

Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad:

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

 

Nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

wtorek, 05 września 2017 11:08

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 września 2017 r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Więcej: Nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

 

Uwaga ! Burze z gradem

czwartek, 31 sierpnia 2017 15:08

Ostrzeżenie Kujawsko- Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wydział Zarządzania Kryzysowego.

Więcej: Uwaga ! Burze z gradem

 

Festyn Dobrych Sąsiadów i Dzień Wojska Polskiego

czwartek, 31 sierpnia 2017 09:34

Pruskie Wierzchy

Organizatorzy sierpniowego festynu mieszkańców sąsiednich i zaprzyjaźnionych wiosek, Wierzchy i Pruskie, mieli w tym roku wyjątkowe szczęście, ponieważ zamiast prognozowanych opadów deszczu tego dnia świeciło słońce, a później przyszła ciepła, gwieździsta noc. Kolejny Festyn Dobrych Sąsiadów składał się z rozgrywek sportowych i zręcznościowych, stanowiących turniej o przechodni puchar Wójta Gminy Osie, konkursów z nagrodami dla uczestników imprezy i zabaw dla dzieci. Ważnym, corocznym punktem spotkania było przypomnienie o Dniu Wojska Polskiego poprzez bieg po kopercie, strzelanie z broni krótkiej i turniej wiedzy o wojsku polskim. Uczestnicy festynu mogli zdobyć atrakcyjne nagrody przez udział w konkursie wiedzy o przyrodzie Borów Tucholskich. Poza zmaganiami zręcznościowymi, jak cięcie drewna, wędkowanie, czy przeciąganie liny, był również turniej gry w warcaby. Wcześniej, bo 15 sierpnia, drużyny obu wsi zmierzyły się w meczach piłki siatkowej i piłki nożnej. Mimo, że oba te spotkania wygrała reprezentacja Wierzchów, w ogólnej punktacji zwyciężyła wieś Pruskie i tutaj pozostał, na drugi już rok, zdobyty, przechodni puchar Wójta Gminy Osie . Organizatorami imprezy byli Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie i sołectwo Wierzchy, przy finansowej pomocy Wójta Gminy Osie i życzliwym wsparciu lokalnych przedsiębiorców.

Więcej: Festyn Dobrych Sąsiadów i Dzień Wojska Polskiego

 

Festyn w Jaszczu

wtorek, 22 sierpnia 2017 11:54

Jaszcz

W dniu 12.08.2017 r. na boisku sportowym w Jaszczu odbył się festyn rodzinny pn. „Nasz Dom Wspólnota Rodzinna”. Organizatorką imprezy była sołtys Irena Kozłowska oraz Rada Sołecka. Na ten dzień przygotowano szereg konkurencji sportowych, dedykowanych wszystkim grupom wiekowym: dzieciom, młodzieży i seniorom, a nagrody uczestnikom konkursów wręczył Michał Grabski - Wójt Gminy Osie. Mimo, że tego dnia pogoda nie rozpieszczała, jak co roku festyn cieszył się wysoką frekwencją wśród mieszkańców. Wszystkim sponsorom, jak również uczestnikom tegorocznego festynu sołtys wsi Jaszcz składa serdeczne podziękowania.

Więcej: Festyn w Jaszczu

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu pożarniczego

wtorek, 22 sierpnia 2017 11:29

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony ofertowy na sprzedaż środka trwałego stanowiącego własność Gminy Osie - Samochód specjalny pożarniczy marki Żuk A 16 B, rok produkcji 1983, nr identyfikacyjny 380707, jako środek trwale nieczynny, wycofany z użytkowania. Pełna treść ogłoszenia poniżej.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu pożarniczego

 

Zaproszenie na dożynki gminne

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 14:44


Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia na dowóz dzieci szkolnych

czwartek, 17 sierpnia 2017 08:02

Wójt Gminy Osie informuje o udzielniu zamówienia na zadanie pn. „Dowóz i odwóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do i z Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020 na trasie Osie – Osie Wybudowania – Miedzno – Osie”.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia na dowóz dzieci szkolnych

 

Zwiedzaj gminę Osie z ziemi lub powietrza

piątek, 11 sierpnia 2017 11:53

Osie panoramaZapraszamy do Gminy Osie na wirtualny spacer w formie panoram 3D. Obecnie dostępnych jest 12 panoram, w tym dwie panoramy z lotu ptaka i jedna panorama z wnętrza Kościoła parafialnego w Osiu. Dostęp do panoram ma służyć turystom w ramach promocji gminy, my jednak zachęcamy mieszkańców do wirtualnego odwiedzenia mniej lub bardziej znanych miejsc. Panoramy zostały wykonane pod koniec maja br. toteż obrazują aktualne treści. Z poziomu każdej z panoram możemy bezpośrednio docierać do kolejnego miejsca w naszej gminie. Do tej formy promocji dołączają się pierwsze firmy prywatne z branży turystycznej. Panoramy dostępne są pod linkiem >>> Z prawej strony naszej witryny zamieściliśmy stały baner dostępowy.

Wykaszanie roślinności w rzece

piątek, 11 sierpnia 2017 10:19

Tleń

W bieżącym tygodniu na rzece Wdzie w obrębie Tlenia pojawił się specjalistyczny sprzęt do wykaszania roślinności rzecznej. Mniej doświadczonym kajakarzom, manewrowanie przy płytkiej wodzie związanej z pracą Elektrowni Wodnej w Żurze i wśród wyjatkowo bujnej roślinności wodnej sprawia wiele problemów. Nie tylko kajakarze mają trudności, bowiem roślinność wodna okręca się wokół napędów rowerów wodnych i wioseł łódek. Większość użytkowników sprzętu wodnego pobyt w Tleniu traktuje rekreacyjnie i to pod ich kątem władze gminy zleciły prace związane z wykaszaniem i udrożnieniem szlaku kajakowego. Wakacje jeszcze trwają, toteż sympatyków kajakarstwa zapraszamy na szybsze wody w górze rzeki np. na odcinku Stara Rzeka - Tleń lub rozległe i leniwe wody Zbiornika Żurskiego od Tlenia do Żura. Sprzęt pływający (kajaki, łódki i rowery wodne) dostępny jest praktycznie w każdym ośrodku wypoczynkowym w Tleniu, a także Grzybku. Natomiast spływy kajakowe obsługuje szereg firm dowożących kajak we wskazane miejsce i uzgodniony termin. Niezbędne linki dla kajakarza: Centrum Informacji Turystycznej >>> lub Odkryj Tleń >>>

Więcej: Wykaszanie roślinności w rzece

 

Strona 3 z 77

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»