Dzień Ziemniaka w Miedznie

czwartek, 02 listopada 2017 14:28

Co roku po wykopkach, na początku jesieni w sołectwie Miedzno odbywa się impreza pn. „Dzień Ziemniaka”. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców co ma odzwierciedlenie w wysokiej frekwencji.


Więcej: Dzień Ziemniaka w Miedznie

 

Bezpłatne szkolenia BHP dla pracodawców

wtorek, 31 października 2017 12:00

alt


Bezpłatne szkolenia BHP dla pracodawców


Już w listopadzie 2017r. pracodawcy i osoby kierujące pracownikami mają możliwość bezpłatnego udziału w szkoleniach okresowych BHP. Wystarczy zgłosić się do organizatora – Pracodawców Pomorza i Kujaw – i zapisać uczestników w wybranym terminie.

Więcej: Bezpłatne szkolenia BHP dla pracodawców

 

Bezpłatne szkolenia dla osób niepracujących

wtorek, 31 października 2017 11:51

Akademickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych zaprasza osoby młode z terenu woj. kujawsko - pomorskiego w wieku 18-29 lat, nieaktywne zawodowo (bierne zawodowo) do udziału w projekcie Młodzi - wykształceni. Projekt realizowany jest ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa I. Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.2.2
Wsparcie udzielone w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

Więcej: Bezpłatne szkolenia dla osób niepracujących

 

Ptasia grypa (HPAI) wciąż zagraża

piątek, 27 października 2017 09:59

OsieW związku ze zbliżającym się sezonem masowej migracji ptaków ze wschodu na zachód i związanym z tym zagrożeniem rozprzestrzenienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu informuje o zasadach, których należy przestrzegać w celu ochrony stad drobiu przed wniknięciem wirusa. Jednocześnie przypomina, że aktualnie obowiązujące Rozporządzenie MRiRW w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków zezwala na utrzymywanie drobiu na wybiegach pod warunkiem utrzymywania drobiu w sposób ograniczający jego kontakt z dzikimi ptakami oraz wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych, do których dostęp mają dzikie ptaki.

Więcej: Ptasia grypa (HPAI) wciąż zagraża

 

Urząd Skarbowy informuje

piątek, 27 października 2017 09:49

 

Ogłoszenie o zamówieniu:"Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu"

czwartek, 26 października 2017 13:02

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony na: "Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu"

Więcej: Ogłoszenie o zamówieniu:"Przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Osiu"

 

Wojewódzkie kompleksowe ćwiczenie obronne pod kryptonimem "WISŁA-17"

piątek, 20 października 2017 12:02


I N F O R M A C J A

W dniach od 23- 25.10.2017r. Gmina Osie weźmie udział w wojewódzkim kompleksowym ćwiczeniu obronnym pod kryptonimem „ WISŁA – 17 „


 

Radarowy wyświetlacz prędkości w Osiu

środa, 18 października 2017 14:49

OsieW dniu dzisiejszym w Osiu, na ulicy Ks. Semraua pojawił się radarowy wyświetlacz prędkości. Wyświetlenie aktualnej prędkości pojazdu i w razie jej przekroczenia zmiana koloru wyświetlania z zielonego na czerwony w pulsującej formie, oraz ukazanie się rzucającego się w oczy napisu „ZWOLNIJ” ma działanie psychologiczne. Kierowca zdecydowanie częściej zwalnia i jedzie ostrożniej.

Więcej: Radarowy wyświetlacz prędkości w Osiu

 

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

wtorek, 17 października 2017 11:44

Przewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuje, że w dniu 17 października 2017 r. o godz. 15.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XXIII Sesja Rady Gminy Osie.

Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad:

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

 

MAMMOGRAFIA-bezpłatne badanie dla kobiet

piątek, 13 października 2017 14:20


alt

 

Seminarium dla przedsiębiorców "Wpływ rynku w pracy na rozwój gospodarczy"

czwartek, 12 października 2017 07:44

Zapraszamy na seminarium „Wpływ rynku pracy na rozwój gospodarczy", które odbędzie się 25 października 2017 roku w godz. 9:15-13.30 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przy ul. Plac Teatralny 2 (I p, sala Patio).

Więcej: Seminarium dla przedsiębiorców "Wpływ rynku w pracy na rozwój gospodarczy"

 

Rolniku bądź bezpieczny podczas poruszania się po drogach publicznych!

czwartek, 12 października 2017 07:27

w nocyJesienią wcześniej zapada zmierzch, częściej pada deszcz, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głownie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni, a tym samym bardziej niż o innej porze roku narażeni są na potrącenia czy przejechanie przez pojazdy. Problem ten w dużej mierze dotyczy mieszkańców wsi, którzy często poruszają się po wąskich, nieoświetlonych drogach, bez chodników i utwardzonych poboczy, po których również przemieszczają się nieoświetlone lub niewystarczająco oświetlone ciągniki sprzężone z maszynami rolniczymi, motocykle, rowery itp. Dla pieszych poruszanie się po zmroku poza terenem zabudowanym oznacza nierzadko poruszanie się w ciemności, a dla kierowców zupełnie nieprzewidywalne okoliczności – np.: nagłe pojawienie się na poboczu lub skraju jezdni pieszego lub zaparkowanego pojazdu.

Więcej: Rolniku bądź bezpieczny podczas poruszania się po drogach publicznych!

 

Wycieczka integracyjna sołectwa Brzeziny i Radańska - Szlakiem Warmii i Mazur

piątek, 06 października 2017 12:16

W niedzielę 24 września 2017 roku Pani Mariola Antoszewska sołtys wsi Brzeziny zorganizowała jednodniową wycieczkę krajoznawczą dla mieszkańców sołectwa Brzeziny i sołectwa Radańska. Celem był rejs statkiem po kanale elbląskim na trasie Miłomłyn – Ostróda. Aby wycieczkowiczom się nie nudziło zatrzymaliśmy się w Iławie. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała temu by podziwiać walory przyrodnicze Warmii i Mazur. Uczestnicy wycieczki wrócili do domów w dobrych humorach.


Więcej: Wycieczka integracyjna sołectwa Brzeziny i Radańska - Szlakiem Warmii i Mazur

Rekrutacja do dwóch projektów: "PRZEDSIĘBIORCY NA START" i "BIZNESWOMAN TO TY"

piątek, 06 października 2017 07:51

Jeśli chcesz zdobyć środki finansowe na otwarcie własnej działalności gospodarczej, to właśnie nadarza się ku temu okazja. Możesz otrzymać bezzwrotną dotację (ok. 22600 zł.), pomostowe wsparcie finansowe (ok. 1300 zł co miesiąc przez 6 lub nawet 12 miesięcy) oraz wsparcie szkoleniowo doradcze.

Więcej: Rekrutacja do dwóch projektów: "PRZEDSIĘBIORCY NA START" i "BIZNESWOMAN TO TY"

 

Intensywne opady deszczu i wiatr przekraczający 100 km/h!

środa, 04 października 2017 13:29

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w nocy z 5 na 6 października 2017r. przez teren województwa kujawsko - pomorskiego może przejść front atmosferyczny, któremu towarzyszyć będą - intensywne opady deszczu połączone z wiatrem o prędkości przekraczającej 100 km/h.

Nowe zasady opłacania składek ZUS od 1 stycznia 2018

poniedziałek, 02 października 2017 12:17

e-SkładkaJuż od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki na wszystkie ubezpieczenia i fundusze jednym przelewem na jeden rachunek, a funkcjonujące obecnie cztery konta bankowe przestaną być aktywne z końcem bieżącego roku. Każdy płatnik otrzyma swój własny indywidualny numer rachunku, na który będzie przelewał pieniądze do ZUS.

Więcej: Nowe zasady opłacania składek ZUS od 1 stycznia 2018

 

Ogłoszenie o konsultacjach z organizacjami pozarządowymi

czwartek, 28 września 2017 14:46

Wójt Gminy Osie ogłasza o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi, których celem jest wyrażenie opinii w sprawie projektu rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na terenie Gminy Osie na 2018 rok. Termin składania uwag i opinii mija 13 października 2017 r. Pełna treść ogłoszenia oraz dokumenty do pobrania znajdują sie poniżej.

Więcej: Ogłoszenie o konsultacjach z organizacjami pozarządowymi

Lokalny Program Rewitalizacji - konsultacje społeczne

czwartek, 28 września 2017 11:14

LPR OsieWójt Gminy Osie ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Osie na lata 2017-2023.  Przedmiotem konsultacji jest zatwierdzenie opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Osie na lata 2017-2023. Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji w/w Programu.

Więcej: Lokalny Program Rewitalizacji - konsultacje społeczne

 

Strona 2 z 77

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»