Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2016 r.

piątek, 27 stycznia 2017 07:30

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2016 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w terminie do dnia 28 lutego 2017 r. przekaże wszystkim emerytom i rencistom roczne obliczenie podatku dochodowego od pobieranych w 2016 r. emerytur i rent rolniczych (formularz PIT-40A) lub informację o dochodach uzyskanych z tytułu pobieranych z KRUS emerytur/rent (formularz PIT-11A).


Więcej: Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2016 r.

 

Lokalny Program Rewitalizacji - wstęp

czwartek, 26 stycznia 2017 15:23

Rewitalizacja Gmina OsieRewitalizacja stała się kluczowym elementem rozwoju miast i wsi, przeciwdziałając negatywnym zjawiskom oraz stymulując rozwój społeczny i gospodarczy. Rewitalizacja to nie tylko przebudowa lub adaptacja budynków, ale przede wszystkim rozwiązywanie problemów społecznych, poprawa przestrzeni publicznych oraz zwiększanie atrakcyjności gospodarczej. Zintegrowany proces rewitalizacji powinien być prowadzony w dialogu z lokalną społecznością i wszystkimi innymi interesariuszami, którzy są w niego włączeni, a w szczególności mieszkańcy obszaru rewitalizacji, przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, spółdzielnie i wspólnoty.

Więcej: Lokalny Program Rewitalizacji - wstęp

 

Ogłoszenie o konkursie ofert: Propagowanie i rozwijanie kultury fizycznej, sportu i rekreacji w gminie Osie

poniedziałek, 23 stycznia 2017 14:19

Wójt Gminy Osie ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2017 roku przez organizacje i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze: Propagowanie i rozwijanie kultury fizycznej, sportu i rekreacji w gminie Osie.

Więcej: Ogłoszenie o konkursie ofert: Propagowanie i rozwijanie kultury fizycznej, sportu i rekreacji w gminie Osie

 

Dzień Babci i Dziadka w Tleniu

poniedziałek, 23 stycznia 2017 10:11

W dniu 20 stycznia 2017r. w ośrodku wczasowym „Perła Borów” w Tleniu odbyło się zorganizowane przez Sołtysa oraz Radę Sołecką wsi Tleń spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorów powitała pani Jolanta Czubak Sołtys Tlenia. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście, Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Roman Waśkowski oraz Dyrektor Oskiego GOK Pan Andrzej Kowalski.


Więcej: Dzień Babci i Dziadka w Tleniu

 

Badanie wzroku

poniedziałek, 23 stycznia 2017 10:27

BADANIE WZROKU

I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO

(PROFILAKTYKA JASKRY)

W dniu: 31.01.2017r. w Ośrodku Zdrowia ul. Dworcowa 7 w Osiu

w godzinach od 14:00 do 16:00 odbędą się komputerowe badania wzroku

oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla Mieszkańców gminy

Zapisy telefonicznie (52)332-95-17

Koszt badania ostrości wzroku – Koszt 5zł

Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego – Koszt 10zł (Badanie Dodatkowe)

Zapisy prowadzone będą do dnia 31.01.2017r.

Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację

okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.

Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

Serdecznie zapraszamy

OKO-LUX

 

WOŚP w Osiu - podsumowanie

piątek, 20 stycznia 2017 15:11

GOK OsieWystępy dzieci, przedmioty przekazane na licytację, gra sterowana cytryną oraz 9 836,86 zł - taki był dwudziesty piąty finał WOŚPu. Od rana 10 Wolontariuszy kwestowało w Łążku, Osiu i Tleniu. Datek do puszki można było wrzucać również w ośrodkach turystycznych: Evita Hotel & Spa i Przystanek Tleń. Klub Seniora "Osiacy" przekazał 188 zł. Zbiórkę kontynuowano wieczorem w naszym ośrodku, gdzie czekały dodatkowe atrakcje. W korytarzu głównym, przy stoisku Studia 5x7, można było pograć w grę sterowaną cytryną, dowiedzieć się o zajęciach z Programowania dla dzieci, wykonać odbitki metodą cyjanotypii.

Więcej: WOŚP w Osiu - podsumowanie

 

Ogłoszenie o przetargu:" „Przebudowa drogi gminnej Nr 030102C Miedzno-Brzeziny”.

piątek, 20 stycznia 2017 14:46

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony na „Przebudowa drogi gminnej Nr 030102C Miedzno-Brzeziny”.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu:" „Przebudowa drogi gminnej Nr 030102C Miedzno-Brzeziny”.

 

Biuletyn Informacyjny GOK Osie

piątek, 20 stycznia 2017 14:55

GOKGminny Ośrodek Kultury w Osiu zachęca do zapoznania się z Biuletynem Informacyjnym GOK Osie. W nim najważniejsze wydarzenia, bieżące wiadomości, relacje, zdjęcia, zapowiedzi. To nowa forma przekazu przygotowana przez pracowników GOK Osie. Biuletyn jest w formie pliku pdf, który można nie tylko przeglądać, ale i ściągnąć sobie na komputer. Wewnątrz pierwszego numeru znajdziecie Państwo: relacje w Jasełek i Spotkania Noworocznego, zapowiedzi zbliżających się konkursów i wydarzeń (w tym WOŚP), kilka słów o kole plastycznym "Kredka" oraz plan zajęć w ferie zimowe. Link do strony z opublikowanym Biuletynem: https://issuu.com. My ze swojej strony  autorom biuletynu gratulujemy pomysłu i wytrwałości w jego realizacji.

Więcej: Biuletyn Informacyjny GOK Osie

 

Szkolenie-"Uproszczona technika uprawy roślin rolniczych z uwzględnieniem strip-till"

czwartek, 19 stycznia 2017 11:04

alt

Osie, 19.01.2017 rok


ZAPROSZENIE

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 26 stycznia 2017 r. o godzinie 10:00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.

Tematyka szkolenia:

„Uproszczona technika uprawy roślin rolniczych z uwzględnieniem strip-till”

Wykładowca : Adam Piszczek - K-P ODR Minikowo

Organizator : Małgorzata Recka- K-P ODR Minikowo

 

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie

czwartek, 19 stycznia 2017 09:10

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży”


Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie

 

Dla rolników, dot. zmiany kwoty przychodu miesięcznego

wtorek, 17 stycznia 2017 13:55

Komunikat o zmianach w przepisach

Ważne dla rolników i domowników podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników, którzy jednocześnie wykonują umowy agencyjne, umowy zlecenia albo inne umowy o świadczenie usług, do których zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia lub powołanych do rad nadzorczych od 31 grudnia 2016 r. zmieniła się kwota przychodu miesięcznego, od której uzależnione jest podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przez rolników i domowników objętych ubezpieczeniem powszechnym z tytułu wykonywania umowy agencyjnej lub umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia albo z tytułu powołania do rady nadzorczej.

Więcej: Dla rolników, dot. zmiany kwoty przychodu miesięcznego

 

Ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2017 r

wtorek, 17 stycznia 2017 13:46

Ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2017 r.

W ślad za komunikatem na stronie BIP Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa informuje o przysługujących producentom rolnym dopłatach ze środków budżetu państwa do składek ubezpieczenia upraw rolnych i/lub zwierząt gospodarskich.


Więcej: Ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2017 r

 

KOMUNIKAT !

wtorek, 17 stycznia 2017 08:14

Informujemy, że w dniu 18.01.2017 r. w godzinach 00:00 ? 04:00 odbędą się prace planowe w centrali Orange. W tym czasie mogą wystąpić krótkie (dwa razy po 4 minuty) przerwy w działaniu infolinii 800 112 000, która służy do zgłaszania uszkodzeń numerów alarmowych. W trakcie wykonywanego połączenia usłyszą Państwo krótki sygnał odrzucenia i połączenie nie dojdzie do skutku.

W sytuacji kiedy, będą musieli Państwo zgłosić uszkodzenie numeru alarmowego, a połączenie z infolinią w czasie prac planowych nie będzie możliwe proszę zgłoszenie przekazać kanałem mailowym na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zebranie wiejskie w Tleniu

poniedziałek, 16 stycznia 2017 15:11

W dniu 13 stycznia odbyło się kolejne zebranie wiejskie w sołectwie Tleń z udziałem zaproszonych gości: Wójta Gminy – Pana Michała Grabskiego, Przewodniczącego Rady Gminy – Pana Romana Waśkowskiego oraz radnego Rady Powiatu – Pana Andrzeja Kowalskiego. Zebranie otworzyła i przewodniczyła sołtys Tlenia – Pani Jolanta Czubak. Po otwarciu zebrania i powitaniu gości i mieszkańców Tlenia Pani sołtys przedstawiła sprawozdanie z działalności sołectwa za 2016 r., a następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy, który zapoznał zebranych z pracą Rady Gminy Osie na przestrzeni 2016 roku.

Więcej: Zebranie wiejskie w Tleniu

 

Puchar Trzech Króli w Osiu

piątek, 13 stycznia 2017 14:52

Osie - strzelnica

Strzelnica sportowo-myśliwska w Osiu, 109-ciu zawodników, temperatura minus 15 stopni, ziemia przysypana śniegiem, a na niebie zimowe słońce. W takich warunkach, w dniu 06.01.2017 roku w Osiu rozpoczął się sezon strzelecki. Tradycyjnie, jak co roku - od pięciu lat na strzelnicy w Osiu spotkali się strzelcy z całej Polski, i nie tylko, bowiem w zawodach brało też udział 4 zawodników z Finlandii.  W klasyfikacji "DIAN" pierwsze miejsce zajęła Magda Smykowska  z Włocławka. W kategorii "Senior" najlepszy okazał się Adamczyk Jacek z Torunia, który nieznacznie wyprzedził  drugiego Remigiusza Włodarczyka z Opola i trzeciego Janusza Kopczyńskiego z Krakowa. W kategorii "Weteran" najlepszy był Grzegorz Sarzyński z Bydgoszczy. W kategorii "Super Weteran" dominował Marian Gilka z Bydgoszczy, a wśród najmłodszych w kategorii "Junior" najwięcej punktów wystrzelał Tymek Góralczyk z Gdańska. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Moniki Czerwińskiej zamieszczonych na portalu www.lowiecki.pl  Tam też znajduje się kompletna tabela wyników z V Pucharu Trzech Króli.

Więcej: Puchar Trzech Króli w Osiu

Program Siedemdziesiąt plus w Gminie Osie

piątek, 13 stycznia 2017 11:46

Osie - rehabilitacjaWkrótce rozpocznie się program „70+” adresowany dla osób powyżej siedemdziesiątego roku życia. Program umożliwia każdemu pacjentowi Gminnej Przychodni ZOZ w Osiu, powyżej 70 roku życia bezpłatne korzystanie z Gabinetu Rehabilitacyjnego. Warunkiem jest uzyskanie skierowania od lekarza Gminnej Przychodni Zdrowia w Osiu na określone zabiegi. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym w Osiu po rozbudowie Ośrodka Zdrowia uruchomiony został gabinet rehabilitacyjny. Oferowane usługi rehabilitacyjne wsparte nowoczesnym sprzętem i profesjonalną obsługą od pierwszych dni cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców, a z każdym miesiącem przybywało pacjentów. Program finansowany jest ze środków budżetu Gminy Osie.

Więcej: Program Siedemdziesiąt plus w Gminie Osie

 

Pruskie - warsztaty w świetlicy

środa, 11 stycznia 2017 15:20

Każdego roku w grudniu, dzieci i młodzież z Pruskich, a także chętni dorośli, wykonują własnoręcznie ozdoby świąteczne, przeróżnymi technikami. Na tegorocznych warsztatach można było poznać pracę z kolorową pianką artystyczną. W tym roku instruktorką zajęć była pani Ala Tkaczyk, absolwentka studiów kulturoznawstwa i animacji kultury, która na zasadzie wolontariatu przygotowała i uczyła uczestników ciekawego rękodzielnictwa, metody, która może być także dobrym pomysłem na domowe plastyczne zabawy w zimowe wieczory. Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie.
Więcej: Pruskie - warsztaty w świetlicy

Noworoczne spotkanie w Osiu

środa, 11 stycznia 2017 16:01

OsieTradycyjnie, w święto Trzech Króli w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu organizowane jest noworoczne spotkanie władz samorządowych Gminy Osie z przedstawicielami instytucji, środowisk kulturalnych, społecznych i przedsiębiorców. Tradycyjnie też uroczystość poprzedzona została Mszą Świętą w kościele parafialnym w Osiu, odprawioną przez ks. Konrada Baumgarta – proboszcza oskiej parafii. W Gminnym Ośrodku Kultury zebranych gości przywitał Roman Waśkowski – przewodniczący Rady Gminy wraz z Michałem Grabskim - Wójtem Gminy Osie.

Więcej: Noworoczne spotkanie w Osiu

 

Strona 10 z 73

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»