Turniej Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie

wtorek, 22 września 2009 09:27

Piłka plażowa - Osie 2009 - fot. Marek J. LejkTegoroczny turniej obfitował w niespodzianki. Pierwszą z nich był rekord ilości uczestników, bowiem w tym roku na plaży w Tleniu stawiło się 14 drużyn z całego kraju. Drugą z niespodzianek była sprzyjająca pogoda pozwalająca na przeprowadzenie rozgrywek. Przypomnijmy, wcześniej padało cały tydzień. Również deszcze padały nazajutrz. Jak i z kim organizatorzy to załatwili, tego się nie dowiemy. Wdeckie Wodne Pogotowie Ratunkowe w Tleniu - organizator turnieju i festynu na rozpoczęcie sezonu wodnego oprócz emocji sportowych zapewnił wiele dodatkowych atrakcji, z których korzystali nie tylko zawodnicy, ale i licznie zebrani kibice. W tegorocznym turnieju zwycięzcami okazali się reprezentanci Gdyni - Tomasz Wołoszuk i Jacek Patoła. Puchar za drugie miejsce pojechał do Bydgoszczy. Wywalczyli go Marcin Pawlak i Marcin Koziczak. Najbliżej, bo do Świecia trafił puchar za trzecie miejsce. Z rąk Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie odebrali go Bartosz Rybka i Paweł Skwierawski. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a tym którzy znaleźli się poza podium, życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Publikowane: 2009-06-26

 

Wdeckie Wodne Pogotowie Ratunkowe w Tleniu

wtorek, 22 września 2009 09:24

Wdeckie Wodne Pogotowie Ratunkowe w TleniuWdeckie Wodne Pogotowie Ratunkowe w Tleniu rozpoczęło od mocnego, a ściślej szybkiego akcentu. Na rozpoczęcie sezonu turystycznego nasi ratownicy wystarali się o profesjonalny sprzęt do ratowania życia na wodzie. Szybka motorówka z potężnym 30-to konnym silnikiem daje poczucie bezpieczeństwa. W sprawnych rękach sterników motorowodnych, o czym przekonaliśmy się uczestnicząc w pokazie sprzętu, pokonanie nawet dużych odległości trwało zaledwie chwilę. Jak mówi Witold Guber - prezes Wdeckiego WOPR - Motorówka spełniać będzie głównie zadanie profilaktyczne, i oby nie musiała (odpukać w niemalowane drewno) uczestniczyć w akcji ratowniczej.
W miniony weekend na kąpielisku w Tleniu odbył się kurs ratowników wodnych, w którym wzięło udział ponad 10 mieszkańców gminy. To kolejny element działalności naszych ratowników. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym działaniom wzrośnie poczucie bezpieczeństwa na wodach rzeki Wdy i Zbiornika żurskiego.

Publikowane: 2009-06-26

 

Najmłodsi uczniowie SP Osie na scenie GOK Osie

wtorek, 22 września 2009 09:21

Zespół Szkół w Osiu - fot. Marek J. LejkW tym roku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Osiu rok szkolny zakończyli na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Trzy występy (w tym jeden dla rodziców) w jednym dniu dali uczniowie klasy Ia. Taneczno-wokalny występ wraz z dziećmi przygotowała Radosława Grabska - wychowawczyni klasy Ia.
Takie śpiewające podejście do szkoły cieszy nie tylko uczniów. Sceniczny występ zbiegł się bowiem z ogłoszeniem wyników z testu gimnazjalnego. Nasi uczniowie nie mają kompleksów i średnimi wynikami biją na głowę wiele placówek miejskich w całym kraju. Zespół Szkół w Osiu od lat utrzymuje się w czołówce placówek, wiodących prym w powiecie, uzyskując średnie wyniki wyższe od średniej powiatowej, wojewódzkiej i bardzo zbliżone do krajowej. I tak na egzaminie gimnazjalnym: W części matematyczno-przyrodniczej średni wynik w naszej szkole to 30,19 (na 50 punktów możliwych do uzyskania), podczas gdy w powiecie świeckim-23,45; w województwie kujawsko-pomorskim-25,14; w kraju-26,03. W części humanistycznej średni wynik w naszej szkole to 31,62 (na 50 punktów możliwych do uzyskania), podczas gdy w powiecie świeckim-28,78; w województwie kujawsko-pomorskim-31,00; w kraju-31,67. Równie dobre wyniki są z języka angielskiego, który w tym roku szkolnym po raz pierwszy pojawił się na egzaminie gimnazjalnym oraz ze sprawdzianu szóstoklasistów.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy słonecznych wakacji.

Publikowane: 2009-06-25

 

Towarzystwo Rozwoju Gminy Osie promuje aktywny styl życia

wtorek, 22 września 2009 09:19

Nordick Walking- Bory TucholskieNordick Walking- Bory TucholskieLokalna Grupa Działania "BORY TUCHOLSKIE" ogłosiła wyniki konkursu "IMPREZY SIECIUJĄCE" zoorganizowanego dla organizacji pozarządowych z terenu Borów Tucholskich. Spośród 15 wniosków o finansowanie, projekt pt. "Popularyzacja NORDIC WALKING jako wzbogacenie oferty aktywnego wypoczynku na terenie Borów Tucholskich", złożony przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Osie sklasyfikowany został na 3 miejscu. Tym samym uzyskał on dofinansowanie w kwocie 5 000 zł. przeznaczone na szkolenie liderów Nordic Walking, organizację wspólnych treningów oraz popularyzację NW w Borach Tucholskich.


Więcej na stronie www.wBorachTucholskich.pl >>>

Publikowane: 2009-06-05

 

Dzień dziecka na zaporze w Żurze

wtorek, 22 września 2009 09:18

Dzień Dziecka - Żur 2009 - fot. Marek J. LejkŚwięto dziecka obchodzone jest w całym kraju niezwykle uroczyście. Tak też było na zaporze w Żurze. Wzorem poprzednich lat Gminny Ośrodek Kultury w Osiu wraz z Radą Sołecką wsi Wałkowiska, Polskim Związkiem Wędkarskim - Koło Terenowe w Osiu i Bractwem Czarnej Wody zorganizował festyn sportowo-rekreacyjny w Żurze. Przed oficjalnym rozpoczęciem obchodów Dnia Dziecka rozegrano Rodzinne Zawody Wędkarskie. Później przyszedł czas na liczne konkurencje sportowe, a zgłodniali mogli się posilić przy grillu. Sponsorami imprezy byli nasi przedsiębiorcy: Jarosław Jarecki i Ireneusz Kujawa. Zawodom wędkarskim przewodniczył Aleksander Willim, natomiast zawody sportowe prowadził i sędziował Grzegorz Wardacki.

Zobacz także na stronie www.gok.osie.pl >>>

Publikowane: 2009-06-05

 

Święto Matki w tanecznym nastroju

wtorek, 22 września 2009 09:16

Dzień Matki - Osie 2009Liga Kobiet Polskich do udziału w tegorocznym święcie Matki zaprosiła tancerzy z Bydgoszczy i wokalistów z naszej gminy. Taneczno - śpiewny spektakl w wykonaniu młodych artystów wywołał aplauz na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.
Teksty piosenek o najważniejszej osobie w naszym życiu sprawiły, że na twarzach zebranych Pań pojawiło się wzruszenie, a gromkie brawa dla wykonawców były dowodem, że koncert wszystkim się podobał.
Oddzielne życzenia wszystkim obecnym Paniom, w imieniu swoim i radnych Rady Gminy Osie, na ręce Zofii Malinowskiej (Przewodniczącej LKP w Osiu) złożył Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy.

Publikowane: 2009-06-05

 

Gmina Osie...regionalny "EDEN"

wtorek, 22 września 2009 09:09

Centrum Nordick Walking Bory Tucholskie"Centrum Nordick Walking- Bory Tucholskie" zwyciężył w regionalnym etapie (w Województwie Kujawsko-Pomorskim) konkursu European Destinations of Excellence.
EDEN to Międzynarodowy Konkurs na Najlepsze Europejskie Destynacje zapoczątkowany przez Komisję Europejską w 2006 roku.
Tegoroczna edycja poświęcona jest obszarom chronionym, które są częścią obszarów Natura 2000 i są powiązane z różnorodnymi formami ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Nagrodzony przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną produkt to "Centrum Nordick Walking- Bory Tucholskie" , zwycięzca jest automatycznie nominowany do etapu ogólnopolskiego. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi podczas Obchodów Wojewódzkich Światowego Dnia Turystyki w Brodnicy- 9 października 2009 roku. Oficjalne rozstrzygnięcie etapu ogólnopolskiego nastąpi w czerwcu. Trzymamy kciuki!

Więcej informacji znajdziesz na www.wBorachTucholskich.pl >>>

Publikowane: 2009-05-27

 

50 lecie święceń kapłańskich

wtorek, 22 września 2009 08:45

50 lecie święceń kapłańskich - Łążek 20093 maja w Łążku odbyła się niezwykła uroczystość. W tym dniu przypada nie tylko rocznica Konstytucji, ale i odpust parafialny Matki Bożej Królowej Polski - patronki parafii w Łążku. Sumę odpustową odprawili kapłani obchodzący 50 lecie święceń kapłańskich: Ks. Kanonik Jerzy Wałdoch z Osia, ks. Proboszcz Stefan Graś z Lipinek, o. Feliks Poćwiardowski z Laskowic. We mszy uczestniczył również ks. proboszcz Józef Trybul z Drzycimia. Kazanie wygłosił o. Sławomir Bella - wicerektor Domu Misyjnego z Laskowic. Po mszy jubilatom złożono życzenia i wiązanki kwiatów.
Równocześnie, swoją 45 rocznicę święceń kapłańskich obchodził Ks. Stefan Kukliński - proboszcz z Łążka. Msza odpustowa stała się też okazją do podkreślenia zasług Ks. Stefana Kuklińskiego dla naszego społeczeństwa. Michał Grabski - Wójt Gminy Osie z Romanem Waśkowskim - Przewodniczącym Rady Gminy wręczyli ks. Kuklińskiemu złotą statuetkę herbu Gminy Osie. To druga w historii gminy (pierwszą otrzymał Ks. Kanonik Jerzy Wałdoch z Osia) złota statuetka wręczona mieszkańcowi gminy. Oddzielne życzenia i dary złożyli parafianie. Podczas mszy św. śpiewał i grał miejscowy zespół muzyczny.
W uroczystości uczestniczyli kapłani Dekanatu Jeżewskiego oraz Ks. proboszcz Andrzej Koss ze Śliwic.

Publikowane: 2009-05-20

 

Nasi reprezentanci w Imprezach na Orientację

wtorek, 22 września 2009 08:44

Imprezy na OrientacjęWe współdziałaniu z Bractwem Czarnej Wody, Zespołem Szkół w Osiu oraz 7 Drużyny Harcerskiej „Azymut” im. Szarych Szeregów w kwietniu br.rozpoczął swoją działalność Klub Imprez na Orientację „Azymut” Osie. Należący do niego uczniowie z Osia w ostatnim czasie kilkakrotnie startowali w imprezach Pucharu Borów Tucholskich (np. Bielowszczak w Lipinkach i Pierwiosnki koło Czarnej Wody oraz MnO „Wormsak” w Bytoni). Rozegrano też pierwszy etap mistrzostw Gminy Osie w Marszach na Orientację z udziałem prawie czterdziestu uczniów „podstawówek” z Osia i Brzezin oraz ponad dwudziestu gimnazjalistów.
Kilku członków Klubu (dorosłych i młodzieży) zdobywa uprawnienia Organizatora InO. Zapraszamy chętnych, szczególnie uczniów szkół średnich oraz do-rosłych z gminy Osie, do startów w naszych imprezach oraz do reprezentowania naszego środowiska w zawodach różnego szczebla. Zgłoszenia przyjmuje Józef Malinowski z Osia.

Publikowane: 2009-05-14

 

Wielkie otwarcie szlaków Nordic Walking

wtorek, 22 września 2009 08:43

Centrum Nordic Walking Bory TucholskieW sobotę, 2 maja byliśmy świadkami niezwykłego w Borach Tucholskich i Kociewiu wydarzenia turystycznego realizowanego wg projektu "Szlaki Nordic Walking - rozwój turystyki w Powiecie Świeckim" zainicjowanego przez Starostwo Powiatowe w Świeciu, Gminę Osie oraz Nadleśnictwo Osie i Nadleśnictwo Trzebciny. W formie Festynu -Pikniku w Tleniu włodarze naszych samorządów: starosta świecki Marzena Kempińska, wójt Gminy Osie Michał Grabski, przewodniczący Rady Gminy Osie Roman Waśkowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Laśów Państwowych w Toruniu Janusz Kaczmarek i nadleśniczowie: Marek Sobczak i Piotr Kasprzyk oraz Edward Semrau i Alicja Bobińska - przedstawiciele branży turystycznej z Tlenia odsłonili jedną z tablic na szlakach Nordic Walking. Wraz z instruktorami na trasy NW w Tleniu wyruszyło ponad 150 osób, z różnych stron naszego regionu i w różnych kategoriach wiekowych. To drugie, tak zorganizowane w Polsce centrum Nordic Walking. Jesteśmy przekonani, że nowa forma aktywnego wypoczynku z każdym miesiącem zyska nowych zwolenników. Całość pikniku zakończyła się późną nocą, śpiewem i tańcami przy dźwiękach zespołów muzycznych.
Szlaki Nordic Walking w Borach Tucholskich już oficjalnie zapraszają wędrowców z kijkami.

Publikowane: 2009-05-04

Więcej na www.cit.osie.pl >>>
Więcej na www.wBorachTucholskich.pl >>>

 

Strona 76 z 76

«PoczątekPoprzednia717273747576NastępnaOstatnie»