Gmina Osie...regionalny "EDEN"

wtorek, 22 września 2009 09:09

Centrum Nordick Walking Bory Tucholskie"Centrum Nordick Walking- Bory Tucholskie" zwyciężył w regionalnym etapie (w Województwie Kujawsko-Pomorskim) konkursu European Destinations of Excellence.
EDEN to Międzynarodowy Konkurs na Najlepsze Europejskie Destynacje zapoczątkowany przez Komisję Europejską w 2006 roku.
Tegoroczna edycja poświęcona jest obszarom chronionym, które są częścią obszarów Natura 2000 i są powiązane z różnorodnymi formami ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Nagrodzony przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną produkt to "Centrum Nordick Walking- Bory Tucholskie" , zwycięzca jest automatycznie nominowany do etapu ogólnopolskiego. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi podczas Obchodów Wojewódzkich Światowego Dnia Turystyki w Brodnicy- 9 października 2009 roku. Oficjalne rozstrzygnięcie etapu ogólnopolskiego nastąpi w czerwcu. Trzymamy kciuki!

Więcej informacji znajdziesz na www.wBorachTucholskich.pl >>>

Publikowane: 2009-05-27

 

50 lecie święceń kapłańskich

wtorek, 22 września 2009 08:45

50 lecie święceń kapłańskich - Łążek 20093 maja w Łążku odbyła się niezwykła uroczystość. W tym dniu przypada nie tylko rocznica Konstytucji, ale i odpust parafialny Matki Bożej Królowej Polski - patronki parafii w Łążku. Sumę odpustową odprawili kapłani obchodzący 50 lecie święceń kapłańskich: Ks. Kanonik Jerzy Wałdoch z Osia, ks. Proboszcz Stefan Graś z Lipinek, o. Feliks Poćwiardowski z Laskowic. We mszy uczestniczył również ks. proboszcz Józef Trybul z Drzycimia. Kazanie wygłosił o. Sławomir Bella - wicerektor Domu Misyjnego z Laskowic. Po mszy jubilatom złożono życzenia i wiązanki kwiatów.
Równocześnie, swoją 45 rocznicę święceń kapłańskich obchodził Ks. Stefan Kukliński - proboszcz z Łążka. Msza odpustowa stała się też okazją do podkreślenia zasług Ks. Stefana Kuklińskiego dla naszego społeczeństwa. Michał Grabski - Wójt Gminy Osie z Romanem Waśkowskim - Przewodniczącym Rady Gminy wręczyli ks. Kuklińskiemu złotą statuetkę herbu Gminy Osie. To druga w historii gminy (pierwszą otrzymał Ks. Kanonik Jerzy Wałdoch z Osia) złota statuetka wręczona mieszkańcowi gminy. Oddzielne życzenia i dary złożyli parafianie. Podczas mszy św. śpiewał i grał miejscowy zespół muzyczny.
W uroczystości uczestniczyli kapłani Dekanatu Jeżewskiego oraz Ks. proboszcz Andrzej Koss ze Śliwic.

Publikowane: 2009-05-20

 

Nasi reprezentanci w Imprezach na Orientację

wtorek, 22 września 2009 08:44

Imprezy na OrientacjęWe współdziałaniu z Bractwem Czarnej Wody, Zespołem Szkół w Osiu oraz 7 Drużyny Harcerskiej „Azymut” im. Szarych Szeregów w kwietniu br.rozpoczął swoją działalność Klub Imprez na Orientację „Azymut” Osie. Należący do niego uczniowie z Osia w ostatnim czasie kilkakrotnie startowali w imprezach Pucharu Borów Tucholskich (np. Bielowszczak w Lipinkach i Pierwiosnki koło Czarnej Wody oraz MnO „Wormsak” w Bytoni). Rozegrano też pierwszy etap mistrzostw Gminy Osie w Marszach na Orientację z udziałem prawie czterdziestu uczniów „podstawówek” z Osia i Brzezin oraz ponad dwudziestu gimnazjalistów.
Kilku członków Klubu (dorosłych i młodzieży) zdobywa uprawnienia Organizatora InO. Zapraszamy chętnych, szczególnie uczniów szkół średnich oraz do-rosłych z gminy Osie, do startów w naszych imprezach oraz do reprezentowania naszego środowiska w zawodach różnego szczebla. Zgłoszenia przyjmuje Józef Malinowski z Osia.

Publikowane: 2009-05-14

 

Wielkie otwarcie szlaków Nordic Walking

wtorek, 22 września 2009 08:43

Centrum Nordic Walking Bory TucholskieW sobotę, 2 maja byliśmy świadkami niezwykłego w Borach Tucholskich i Kociewiu wydarzenia turystycznego realizowanego wg projektu "Szlaki Nordic Walking - rozwój turystyki w Powiecie Świeckim" zainicjowanego przez Starostwo Powiatowe w Świeciu, Gminę Osie oraz Nadleśnictwo Osie i Nadleśnictwo Trzebciny. W formie Festynu -Pikniku w Tleniu włodarze naszych samorządów: starosta świecki Marzena Kempińska, wójt Gminy Osie Michał Grabski, przewodniczący Rady Gminy Osie Roman Waśkowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Laśów Państwowych w Toruniu Janusz Kaczmarek i nadleśniczowie: Marek Sobczak i Piotr Kasprzyk oraz Edward Semrau i Alicja Bobińska - przedstawiciele branży turystycznej z Tlenia odsłonili jedną z tablic na szlakach Nordic Walking. Wraz z instruktorami na trasy NW w Tleniu wyruszyło ponad 150 osób, z różnych stron naszego regionu i w różnych kategoriach wiekowych. To drugie, tak zorganizowane w Polsce centrum Nordic Walking. Jesteśmy przekonani, że nowa forma aktywnego wypoczynku z każdym miesiącem zyska nowych zwolenników. Całość pikniku zakończyła się późną nocą, śpiewem i tańcami przy dźwiękach zespołów muzycznych.
Szlaki Nordic Walking w Borach Tucholskich już oficjalnie zapraszają wędrowców z kijkami.

Publikowane: 2009-05-04

Więcej na www.cit.osie.pl >>>
Więcej na www.wBorachTucholskich.pl >>>

 

Strona 75 z 75

«PoczątekPoprzednia7172737475NastępnaOstatnie»