Ogłoszenie o przetargu ofertowym na samochody pożarnicze

wtorek, 11 maja 2010 02:00

Ogłoszenie o przetargu ofertowym na samochody pożarnicze.


Więcej: Ogłoszenie o przetargu ofertowym na samochody pożarnicze

 

Informacja o przeznaczeniu gruntów do sprzedaży

środa, 14 kwietnia 2010 13:58

Informacja Wójta Gminy Osie o przeznaczeniu do sprzedaży nieruchomości gruntowej w formie przetargu ograniczonego dla właścicieli działek sąsiadujących z działką gminną


Więcej: Informacja o przeznaczeniu gruntów do sprzedaży

 

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż i dzierżawę działek gminnych

środa, 14 kwietnia 2010 12:54

Działki budowlaneOgłoszenie Wójta Gminy Osie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż i dzierżawę nieruchomości stanowiących własność Gminy Osie, położonych we wsi Osie.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż i dzierżawę działek gminnych

 

Ten świat jest strasznie przewrotny

sobota, 10 kwietnia 2010 19:00

kokardka

W katyńskim lesie panuje przeraźliwa cisza, nie ma ptaków, nie ma głosów, nie ma w ogóle życia. Dzisiaj, ta sama cisza, na długą chwilę zawisła nad naszym krajem. Potem rozległy się dźwięki tragedii, jaka dzisiaj spotkała naszych rodaków, ich rodziny i bliskich. W katastrofie lotniczej zginęli Polacy, którzy przez kilkadziesiąt lat tworzyli polską rzeczywistość.

Ten świat jest strasznie przewrotny - takie słowa, słowa pełne wyrzutów, popłyneły z radiowych głośników. Słowa pełne żalu, bowiem polska delegacja, która poleciała do Katynia oddać cześć ofiarom, zamordowanym w 1940 roku, dzisiaj sama stała się ofiarą.

 W naszej historii naród polski przeszedł wiele cierpień, zbyt wiele cierpień. Dzisiejsze cierpienie z bólem, ale i z godnością, kolejny raz przyjmuje na swoje barki. Niektórzy w milczeniu, niektórzy krzykiem.

Data 10 kwietnia 2010 roku na zawsze zostanie w pamięci Polaków. Do Polski napływają kondolencje z całego świata. Przywódcy państw, głowy Kościołów, zwykli ludzie - wszyscy łączą się dziś w bólu z rodzinami ofiar lotniczej katastrofy. Do słów kondolencji przyłączamy się i my - społeczeństwo Gminy Osie. Tragedia każdego Polaka jest naszą tragedią. Tragedia blisko stu Polaków, po stokroć jest naszą tragedią.

 

Życzenia wielkanocne

Wielkanoc Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego, a także zadowolenia w każdy nadchodzący dzień. Niech te święta, pełne nadziei i wiary, radosnych i rodzinnych spotkań przy wielkanocnym stole przyniosą wszystkim zadowolenie i wiarę w innych ludzi. Niech szczęście kwitnie w każdym domu - tu w naszej gminie, w kraju, i tam gdzieś daleko, gdzie rzucają nas ludzkie losy.

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych słońcem i nadzieją budzącej się do życia wiosny składają:

  • Michał Grabski - Wójt Gminy Osie wraz z pracownikami Urzędu Gminy

  • Roman Waśkowiski - Przewodniczący Rady Gminy Osie wraz z radnymi Rady Gminy Osie.

 

Przypominamy wielkanocne zwyczaje

Wielkanocne zwyczajeRegionalne zwyczaje kultywowane są w wielu rodzinnych domach. W wielu też domach przeszły do historii. W minionym tygodniu o przypomnienie dawnych kociewskich zwyczajów związanych z wielkanocnymi świętami pokusili się uczniowie klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej w Osiu. Przy widowni złożonej przez swoich kolegów i koleżanek w krótkich scenkach rodzajowych pokazali częściowo zapomniane, regionalne zwyczaje, zaczynając od pierwszego dni postu tj. środy popielcowej, aż po lany poniedziałek. Rzeczywiście, co przyznali widzowie, o niektórych zwyczajach zapomniano, niektóre zmieniły swój charakter, a niektóre, jak ,,szmaguster,, czy ,,pogrzeb śledzia i żurku,, mocno ożywiły widownię. Nad całością czuwała Katarzyna Lejk z SP Osie, która jednocześnie jest autorką scenariusza.

Więcej: Przypominamy wielkanocne zwyczaje

 

ORLIK w Osiu tętni życiem

wtorek, 30 marca 2010 15:22

Osie - Orlik 2012Jeszcze niedawno zwały śniegu zalegały na murawie i płycie, oddanego do użytku w grudniu ubiegłego roku, nowo wybudowanego kompleksu boisk sportowych ORLIK 2012. Jednak skoro tylko pierwsze promienie słońca roztopiły śniegowa pokrywę na zieloną murawę wkroczyli, a raczej wbiegli, pierwsi młodzi sportowcy. W chwili obecnej boiska użytkowane są przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w godzinach zajęć lekcyjnych, natomiast popołudnia, aż do godziny 20-tej, zapełnione są miłośnikami sportów zespołowych, kórzy ćwiczą i trenują pod okiem animatora sportu - Krzysztofa Konieczki.

Więcej: ORLIK w Osiu tętni życiem

 

Wynik przetargu na "Budowę pola biwakowego..."

piątek, 12 marca 2010 16:05

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na : „Budowa pola biwakowego do obsługi turystycznej spływów kajakowych na wodnym szlaku turystycznym rzeki Wdy w miejscowości Żur”.

numer sprawy 422/1/2010

Więcej: Wynik przetargu na "Budowę pola biwakowego..."

 

Pośród żaru uczuć

piątek, 05 marca 2010 15:34

Walentynki Osie 2010Luty obfitował w wiele wydarzeń, o których warto przeczytać na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. My proponujemy przegląd występu dzieci z klasy IIa Szkoły Podstawowej w Osiu, w projekcie przybliżającym uczucia i ludzkie emocje. W walentynkowym programie na scenie GOK wystąpiło 22 uczniów, a sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Słowno-muzyczny program przygotowała Radosława Grabska z SP Osie (wybór tekstów, piosenek, scenografia i reżyseria). Nagłośniniem zajmował się niezawodny i perfekcyjny Jakub Warzyński. Natomiast kreacje na ten występ przygotowała Ewa Skowrońska.

Więcej: Pośród żaru uczuć

 

Zimowe przedszkole

piątek, 05 marca 2010 14:34

Dzień Babci w oskim przedszkoluPod koniec karnawału w oskim przedszkolu odbyły się dwie ważne uroczystości: Dzień Babci i Dzidka oraz Bal karnawałowy. Dzień Babci od zawsze obchodzony jest ze szczególną uwagą, a dzieci dokładają wszelkich starań, aby podkreślić wyjątkowość i serdeczność tego dnia. Naturalnie, wnuczęta swą radość okazują babciom i dziadkom na codzień, jednak w ich święto w ich małych serduszkach, tej radości jest zazwyczaj o wiele więcej. A nieco później nadszedł czas wspólnej zabawy karnawałowej.


Więcej: Zimowe przedszkole

 

Konkurs na świąteczne ozdoby rozstrzygnięty

poniedziałek, 22 lutego 2010 15:20

Konkurs - Gmina osieW minionym tygodniu w sołectwach Osie i Miedzno rozstrzygnięto coroczne konkursy na świateczne ozdoby wokół nieruchomości. Oświetlone tysiącami migoczących światełek drzewa, ogrodzenia, elewacje i dachy wzbudzały zaciekawienie sąsiadów i przypadkowych osób. Z każdym rokiem ozdoby są nie tylko liczniejsze i bardziej kolorowe, ale też coraz częściej przedstawiają całe kompozycje. Z rąk sołtysów wsi: Zofii Partyka (Osie) i Ewy Czerwińskiej (Miedzno), Felicji Han - Przewodniczącej Komisji konkursowej, radnych Gminy Osie, radnych poszczególnych sołectw oraz władz gminy Osie reprezentowanych przez Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie - mieszkańcy wsi odbierali nagrody rzeczowe. Na to, co pokażą nasi mieszkańcy podczas następnych świąt, a zapowiadają kolejne nowości, przyjdzie nam poczekać do grudnia.

Więcej: Konkurs na świąteczne ozdoby rozstrzygnięty

 

Budowa pola biwakowego w miejscowości Żur

wtorek, 16 lutego 2010 14:18

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Przedmiot zamówienia: „Budowa pola biwakowego do obsługi turystycznej spływów kajakowych na wodnym szlaku turystycznym rzeki Wdy w miejscowości Żur”.

Więcej: Budowa pola biwakowego w miejscowości Żur

 

Zimowy Spływ Kajakowy „ZIMOWA WDA”

piątek, 29 stycznia 2010 15:45

Spływ Wda 2010 r.W dniach od 22.01-24.01.2010 roku odbył się XIV Ogólnopolski Zimowy Spływ Kajakowy „ZIMOWA WDA”. Wzorem ubiegłych lat bazą wypadową spływu był przyjazny, jak zwykle, budynek Zespół Szkół w Osiu. W tym roku pomimo „bardzo” zimowych warunków pogodowych i trzaskających mrozów dochodzących do – 30 stopni, pojawiło się około 120 miłośników i miłośniczek kajakarstwa i turystyki wodnej. Oprócz silnej reprezentacji organizatora spływu KTW „Celuloza” pojawili się również mieszkańcy naszego regionu. Byli to członkowie Wdeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego- Grzegorz Wardacki, Marek Chmara, Adrian Dombrowski, Sławomir Miliwek, Magdalena Rosa, Elżbieta Kurek, Adam Roman i Tomasz Cebulski.

Więcej: Zimowy Spływ Kajakowy „ZIMOWA WDA”

1% dla Bractwa Czarnej Wody

poniedziałek, 25 stycznia 2010 15:09

Bractwo Czarnej WodyInformujemy, że zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z dnia 30 kwietnia 2009 działające na terenie naszej gminy Bractwo Czarnej Wody uzyskało status organizacji pożytku publicznego.

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z 2003 r. podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych oraz płatnicy liniowej stawki podatku w wysokości 19% od dochodów uzyskiwanych z pozarolniczej działalności gospodarczej mogą przekazać do 1% podatku na rzecz wybranych przez siebie organizacji.

Jeżeli finansowe wsparcie działań Bractwa uznacie za uzasadnione, należy w deklaracji podatkowej (rubryka „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisać nazwę Bractwo Czarnej Wody, numer KRS 0000003678 oraz wysokość przekazywanej kwoty. Zarząd i członkowie Bractwa z góry dziękuja za ewentualne wpłaty.

Więcej na stronie internetowej Bractwa Czarnej Wody >>>

 

Darmowe bilety na koncert !!!

KoncertUwaga! W sekretariacie Urzędu Gminy Osie można odebrać bilety na koncert Czerwonych Gitar i kabaretu Trzeci Oddech Kaczuchy.
Każda osoba może otrzymać dwa darmowe bilety. Bilety będą wydawane do momentu wyczerpania (25 biletów). Bilety zostały ufundowane przez Wójta Gminy Osie. Spotkanie odbędzie się w dniu 20 stycznia 2010 r. o godz. 18.00 w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy,  ul. Toruńska 59. W części edukacyjnej spotkania mowa będzie o ekologii i ochronie środowiska.

Co się działo w Gminie Osie w 2009 r. ?

wtorek, 12 stycznia 2010 09:40

Michał GrabskiW roku 2009, który wielu nazywa trudnym rokiem, w naszej gminie był udany. W ciągu 12 miesięcy odbyło sie wiele ważnych wydarzeń i imprez oraz, co równie ważne, zrealizowano szereg ważnych dla mieszkańców inwestycji. Przegląd tych wydarzeń i inwestycji został zaprezentowany przez Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie podczas corocznych spotkań w przededniu Nowego Roku. W dniu 29 grudnia 2009 r. w sali widowiskowej GOK Osie zebrali się nie tylko świadkowie tych wydarzeń, ale przede wszystkim organizatorzy i uczestnicy życia społeczno-gospodarczego gminy. Mimo pojedynczych głosów o pesymistycznym tonie, większość uczestników spotkania wyrażała przekonanie, że bieżący 2010 r. będzie lepszym i bogatszym czasem. Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia z ubiegłego roku.

Więcej: Co się działo w Gminie Osie w 2009 r. ?

 

Mikołaj i Sylwester w Pruskich

środa, 06 stycznia 2010 02:00

Pruskie - Sylwester 2009W grudniu w świetlicy w Pruskich odbyły się dwa ważne wydarzenia. Zaczęło się od mikołajek dla dzieci i młodzieży. W sobotę 12.grudnia 2009 r. w odnowionej świtlicy wiejskiej Sołectwa Pruskie odbyło się mikołajkowe spotkanie dzieci i młodzieży. Przybyłe dzieci zaprezentowały wykonane przez siebie kartki świąteczne. Czas mile upływał na śpiewaniu kolęd i udziale w konkursach zręcznościowych. Mikołaj rozdał zgromadzone przez Radę Sołecką i Sołtysa upominki. W spotkaniu uczestniczył Pan Roman Waśkowski - Przewodniczacy Rady Gminy Osie oraz inni sponsorzy tego wydarzenia: Piotr Pilarski - Sołtys wsi Pruskie, Rada Sołecka z Pruskich oraz Bożena Kiedrowska - właścicielka sklepu w Pruskich.

Więcej: Mikołaj i Sylwester w Pruskich

Koncert kolęd i pastorałek w Osiu

poniedziałek, 04 stycznia 2010 16:02

Chorus Osensis - OsieWe wczorajszy,  niedzielny wieczór, 3 stycznia 2010r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbył się noworoczny koncert kolęd i pastorałek. Wypełniona po brzegi sala wysłuchała najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Na scenie zaprezentowały się grupy z Osia, Jeżewa i Chełmna. Najpierw wystąpił zespół wokalny "Chabry" z Osia. Następnie chór żeński, także z Osia. W następnej kolejności chór "Collegium Cantorum" z Chełmna i chór "Tibi Trinitas" z Jeżewa. Jako ostatni pokazał się chór "Chorus Osensis" z Osia. Licząca ponad 60 członków grupa, ubrana w kunsztowne stroje, pokazała siłę tkwiącą w europejskich kolędach.

Więcej: Koncert kolęd i pastorałek w Osiu

 

Strona 75 z 79

«PoczątekPoprzednia717273747576777879NastępnaOstatnie»