ORLIK w Osiu tętni życiem

wtorek, 30 marca 2010 15:22

Osie - Orlik 2012Jeszcze niedawno zwały śniegu zalegały na murawie i płycie, oddanego do użytku w grudniu ubiegłego roku, nowo wybudowanego kompleksu boisk sportowych ORLIK 2012. Jednak skoro tylko pierwsze promienie słońca roztopiły śniegowa pokrywę na zieloną murawę wkroczyli, a raczej wbiegli, pierwsi młodzi sportowcy. W chwili obecnej boiska użytkowane są przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w godzinach zajęć lekcyjnych, natomiast popołudnia, aż do godziny 20-tej, zapełnione są miłośnikami sportów zespołowych, kórzy ćwiczą i trenują pod okiem animatora sportu - Krzysztofa Konieczki.

Więcej: ORLIK w Osiu tętni życiem

 

Wynik przetargu na "Budowę pola biwakowego..."

piątek, 12 marca 2010 16:05

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na : „Budowa pola biwakowego do obsługi turystycznej spływów kajakowych na wodnym szlaku turystycznym rzeki Wdy w miejscowości Żur”.

numer sprawy 422/1/2010

Więcej: Wynik przetargu na "Budowę pola biwakowego..."

 

Pośród żaru uczuć

piątek, 05 marca 2010 15:34

Walentynki Osie 2010Luty obfitował w wiele wydarzeń, o których warto przeczytać na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. My proponujemy przegląd występu dzieci z klasy IIa Szkoły Podstawowej w Osiu, w projekcie przybliżającym uczucia i ludzkie emocje. W walentynkowym programie na scenie GOK wystąpiło 22 uczniów, a sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Słowno-muzyczny program przygotowała Radosława Grabska z SP Osie (wybór tekstów, piosenek, scenografia i reżyseria). Nagłośniniem zajmował się niezawodny i perfekcyjny Jakub Warzyński. Natomiast kreacje na ten występ przygotowała Ewa Skowrońska.

Więcej: Pośród żaru uczuć

 

Zimowe przedszkole

piątek, 05 marca 2010 14:34

Dzień Babci w oskim przedszkoluPod koniec karnawału w oskim przedszkolu odbyły się dwie ważne uroczystości: Dzień Babci i Dzidka oraz Bal karnawałowy. Dzień Babci od zawsze obchodzony jest ze szczególną uwagą, a dzieci dokładają wszelkich starań, aby podkreślić wyjątkowość i serdeczność tego dnia. Naturalnie, wnuczęta swą radość okazują babciom i dziadkom na codzień, jednak w ich święto w ich małych serduszkach, tej radości jest zazwyczaj o wiele więcej. A nieco później nadszedł czas wspólnej zabawy karnawałowej.


Więcej: Zimowe przedszkole

 

Konkurs na świąteczne ozdoby rozstrzygnięty

poniedziałek, 22 lutego 2010 15:20

Konkurs - Gmina osieW minionym tygodniu w sołectwach Osie i Miedzno rozstrzygnięto coroczne konkursy na świateczne ozdoby wokół nieruchomości. Oświetlone tysiącami migoczących światełek drzewa, ogrodzenia, elewacje i dachy wzbudzały zaciekawienie sąsiadów i przypadkowych osób. Z każdym rokiem ozdoby są nie tylko liczniejsze i bardziej kolorowe, ale też coraz częściej przedstawiają całe kompozycje. Z rąk sołtysów wsi: Zofii Partyka (Osie) i Ewy Czerwińskiej (Miedzno), Felicji Han - Przewodniczącej Komisji konkursowej, radnych Gminy Osie, radnych poszczególnych sołectw oraz władz gminy Osie reprezentowanych przez Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie - mieszkańcy wsi odbierali nagrody rzeczowe. Na to, co pokażą nasi mieszkańcy podczas następnych świąt, a zapowiadają kolejne nowości, przyjdzie nam poczekać do grudnia.

Więcej: Konkurs na świąteczne ozdoby rozstrzygnięty

 

Budowa pola biwakowego w miejscowości Żur

wtorek, 16 lutego 2010 14:18

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Przedmiot zamówienia: „Budowa pola biwakowego do obsługi turystycznej spływów kajakowych na wodnym szlaku turystycznym rzeki Wdy w miejscowości Żur”.

Więcej: Budowa pola biwakowego w miejscowości Żur

 

Zimowy Spływ Kajakowy „ZIMOWA WDA”

piątek, 29 stycznia 2010 15:45

Spływ Wda 2010 r.W dniach od 22.01-24.01.2010 roku odbył się XIV Ogólnopolski Zimowy Spływ Kajakowy „ZIMOWA WDA”. Wzorem ubiegłych lat bazą wypadową spływu był przyjazny, jak zwykle, budynek Zespół Szkół w Osiu. W tym roku pomimo „bardzo” zimowych warunków pogodowych i trzaskających mrozów dochodzących do – 30 stopni, pojawiło się około 120 miłośników i miłośniczek kajakarstwa i turystyki wodnej. Oprócz silnej reprezentacji organizatora spływu KTW „Celuloza” pojawili się również mieszkańcy naszego regionu. Byli to członkowie Wdeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego- Grzegorz Wardacki, Marek Chmara, Adrian Dombrowski, Sławomir Miliwek, Magdalena Rosa, Elżbieta Kurek, Adam Roman i Tomasz Cebulski.

Więcej: Zimowy Spływ Kajakowy „ZIMOWA WDA”

 

1% dla Bractwa Czarnej Wody

poniedziałek, 25 stycznia 2010 15:09

Bractwo Czarnej WodyInformujemy, że zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z dnia 30 kwietnia 2009 działające na terenie naszej gminy Bractwo Czarnej Wody uzyskało status organizacji pożytku publicznego.

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z 2003 r. podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych oraz płatnicy liniowej stawki podatku w wysokości 19% od dochodów uzyskiwanych z pozarolniczej działalności gospodarczej mogą przekazać do 1% podatku na rzecz wybranych przez siebie organizacji.

Jeżeli finansowe wsparcie działań Bractwa uznacie za uzasadnione, należy w deklaracji podatkowej (rubryka „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisać nazwę Bractwo Czarnej Wody, numer KRS 0000003678 oraz wysokość przekazywanej kwoty. Zarząd i członkowie Bractwa z góry dziękuja za ewentualne wpłaty.

Więcej na stronie internetowej Bractwa Czarnej Wody >>>

 

Darmowe bilety na koncert !!!

KoncertUwaga! W sekretariacie Urzędu Gminy Osie można odebrać bilety na koncert Czerwonych Gitar i kabaretu Trzeci Oddech Kaczuchy.
Każda osoba może otrzymać dwa darmowe bilety. Bilety będą wydawane do momentu wyczerpania (25 biletów). Bilety zostały ufundowane przez Wójta Gminy Osie. Spotkanie odbędzie się w dniu 20 stycznia 2010 r. o godz. 18.00 w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy,  ul. Toruńska 59. W części edukacyjnej spotkania mowa będzie o ekologii i ochronie środowiska.

 

Co się działo w Gminie Osie w 2009 r. ?

wtorek, 12 stycznia 2010 09:40

Michał GrabskiW roku 2009, który wielu nazywa trudnym rokiem, w naszej gminie był udany. W ciągu 12 miesięcy odbyło sie wiele ważnych wydarzeń i imprez oraz, co równie ważne, zrealizowano szereg ważnych dla mieszkańców inwestycji. Przegląd tych wydarzeń i inwestycji został zaprezentowany przez Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie podczas corocznych spotkań w przededniu Nowego Roku. W dniu 29 grudnia 2009 r. w sali widowiskowej GOK Osie zebrali się nie tylko świadkowie tych wydarzeń, ale przede wszystkim organizatorzy i uczestnicy życia społeczno-gospodarczego gminy. Mimo pojedynczych głosów o pesymistycznym tonie, większość uczestników spotkania wyrażała przekonanie, że bieżący 2010 r. będzie lepszym i bogatszym czasem. Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia z ubiegłego roku.

Więcej: Co się działo w Gminie Osie w 2009 r. ?

 

Mikołaj i Sylwester w Pruskich

środa, 06 stycznia 2010 02:00

Pruskie - Sylwester 2009W grudniu w świetlicy w Pruskich odbyły się dwa ważne wydarzenia. Zaczęło się od mikołajek dla dzieci i młodzieży. W sobotę 12.grudnia 2009 r. w odnowionej świtlicy wiejskiej Sołectwa Pruskie odbyło się mikołajkowe spotkanie dzieci i młodzieży. Przybyłe dzieci zaprezentowały wykonane przez siebie kartki świąteczne. Czas mile upływał na śpiewaniu kolęd i udziale w konkursach zręcznościowych. Mikołaj rozdał zgromadzone przez Radę Sołecką i Sołtysa upominki. W spotkaniu uczestniczył Pan Roman Waśkowski - Przewodniczacy Rady Gminy Osie oraz inni sponsorzy tego wydarzenia: Piotr Pilarski - Sołtys wsi Pruskie, Rada Sołecka z Pruskich oraz Bożena Kiedrowska - właścicielka sklepu w Pruskich.

Więcej: Mikołaj i Sylwester w Pruskich

 

Koncert kolęd i pastorałek w Osiu

poniedziałek, 04 stycznia 2010 16:02

Chorus Osensis - OsieWe wczorajszy,  niedzielny wieczór, 3 stycznia 2010r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbył się noworoczny koncert kolęd i pastorałek. Wypełniona po brzegi sala wysłuchała najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Na scenie zaprezentowały się grupy z Osia, Jeżewa i Chełmna. Najpierw wystąpił zespół wokalny "Chabry" z Osia. Następnie chór żeński, także z Osia. W następnej kolejności chór "Collegium Cantorum" z Chełmna i chór "Tibi Trinitas" z Jeżewa. Jako ostatni pokazał się chór "Chorus Osensis" z Osia. Licząca ponad 60 członków grupa, ubrana w kunsztowne stroje, pokazała siłę tkwiącą w europejskich kolędach.

Więcej: Koncert kolęd i pastorałek w Osiu

 

Spotkanie noworoczne w Osiu

poniedziałek, 04 stycznia 2010 16:01

Osie - spotkanie noworoczneKażdy zamknięty rok to okazja do licznych podsumowań. Zewsząd docierają do nas pesymistyczne wiadomości o złej kondycji światowej gospodarki. Tym bardziej cieszy fakt, że mimo zawirowań na rynku krajowym i światowych giełdach przedsiębiorcy z Osia z roku na rok pokazują, że nawet w trudnych warunkach potrafią gospodarować. Rozwijają się, umacniają na regionalnym i krajowym rynku, rozbudowują swoje firmy, czy też budują nowe. Takich przykładów można mnożyć wiele....

Więcej: Spotkanie noworoczne w Osiu

Zaproszenie na pokaz sztucznych ogni w noc sylwestrową!!!

OsieWszystkich, którzy spędzają Noc Sylwestrową w Osiu i jego okolicach zapraszamy na pokaz sztucznych ogni na Rynku w Osiu. Niechaj o północy wśród blasku barwnych świateł nie zabraknie Was, Waszej radości i Waszych życzeń !!!

Jednocześnie mieszkańcom naszej gminy, a także Waszym bliskim i znajomym w nadchodzącym NOWYM 2010 ROKU życzymy zdrowia, szczęścia i radości. Życzymy też spełnienia wszystkich marzeń – tych marzeń, które tkwią w myślach i wypowiedzianych tylko w zaciszu rodziny i przyjaciół oraz tych marzeń, o których już głośno, a które wkrótce pojawią się na ustach wszystkich mieszkańców regionu.

Niechaj Wasze marzenia stają się rzeczywistością, bowiem od ich spełnienia zależy przyszłość Wasza i naszej „małej Ojczyzny”.

 

Życzenia świąteczne dla mieszkańców gminy Osie

Jak co roku magia świąt Bożego Narodzenia puka do drzwi naszych domów. Dookoła nas rozkwitają radość, ciepło, miłość i optymizm.

Boże Narodzenie

Z tej okazji w imieniu swoim, radnych Rady Gminy Osie i pracowników Urzędu Gminy Osie wszystkim mieszkańcom naszej gminy pragniemy złożyć świąteczne życzenia: niech pod rodzinnym dachem nie zabraknie światła świecy, ciepła rodzinnej atmosfery i spełnienia najskrytszych marzeń. Niech wszystkie dni w nowym roku będą tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór. Niech uśmiech naszych dzieci rozpłomienia serca, dając nadzieję na lepsze jutro, na lepszy, każdy z nadchodzących dni. Niech te życzenia popłyną do wszyskich mieszkańców Gminy Osie. I do tych, co święta spędzą gdzieś w Borach Tucholskich lub setki kilometrów stąd: na wschodnich i zachodnich krańcach Europy. Niech dotrą do tych, co rozrzuceni są po wszystkich kontynentach. Niechaj wiedzą, że przy naszym, polskim stole, jedno miejsce jest zawsze wolne.

Życzą:
Boże Narodzenie

Michał Grabski - Wójt Gminy Osie - w imieniu pracowników Urzędu Gminy Osie

Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie - w imieniu Radnych Rady Gminy Osie

Orlik 2012 - Wielkie otwarcie boisk w Osiu

piątek, 18 grudnia 2009 00:40

Osie - Orlik 2012- Boiska, na których dzisiaj stoimy, na których rozegrano pierwszy mecz, oddaję w wasze ręce - tymi słowami zwrócił się do młodzieży Michał Grabski - Wójt Gminy Osie. Jak pokazuje historia, najważniejszy w sporcie jest człowiek. To on zwycięża. Dobry sprzęt, dobre boisko i dobry trener - to elementy przyczyniające się do tego, że zwycięstwo przychodzi już jutro.

W dniu wczorajszym, 16 grudnia 2009 r. przy Zespole Szkół w Osiu odbyła się niezwykła uroczystość - otwarcie kompleksu boisk sportowych ORLIK 2012. W obecności uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Osiu przecięcia wstęgi, a tym samym oficjalnego otwarcia boisk, dokonali: Marcin Drogorób - przedstawiciel Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie, Michał Grabski - Wójt Gminy Osie, Kazimierz Felski - wykonawca i właściciel firmy MAXI-MIX oraz Marek Miesała - dyrektor Zespołu Szkół w Osiu.

Więcej: Orlik 2012 - Wielkie otwarcie boisk w Osiu

 

Wigilijne spotkania

czwartek, 17 grudnia 2009 21:00

Osie - kartka świątecznaGrudzień to czas refleksji nad tym, co było i nad tym, co będzie. To czas życzeń i wspólnych rozmów. W minionych dniach w Osiu odbyło się kilka spotkań gromadzących mieszkańców naszej gminy. 14 grudnia w GOK Osie odbyło się spotkanie wigilijne z byłymi pracownikami. Dzień później, 15 grudnia w sali widowiskowej GOK miała miejsce wigilia dla osób samotnych. To spotkanie zorganizowane zostało przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i GOK Osie. Natomiast 17 grudnia, także  w GOK Osie odbyła się wigilia dla członków koła Caritas. To spotkanie było jednocześnie okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu na szopkę bożonarodzeniową.

Więcej: Wigilijne spotkania

Radosne przedszkole

czwartek, 17 grudnia 2009 20:18

Osie - przedszkole publiczneUśmiech i radość na twarzach naszych dzieci to najpiękniejszy prezent dla rodziców, wychowawców i nauczycieli. Tej radości i ogromu uśmiechu nie brakuje w oskim przedszkolu, a wszystko to dzięki licznym wydarzeniom przygotowanym przez pracowników przedszkola i przy udziale rodziców. Okres świąteczny - to czas, by zajrzeć do kolorowych pomieszczeń oskiego przedszkola i zobaczyć, jak bawią się najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Jeszcze w listopadzie odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców. W trakcie zajęć wykonywali oni ozdoby świąteczne, które później wystawione zostały na Kiermaszu Mikołajkowym. Zebrane na kiermaszu pieniądze w kwocie 266,39 zł. przeznaczone zostały na zakup zabawek i pomocy dydaktycznych.

Więcej: Radosne przedszkole

 

Strona 70 z 73

«PoczątekPoprzednia61626364656667686970NastępnaOstatnie»