Koncert Piotra Szczepanika w Osiu

niedziela, 25 października 2009 06:40

Piotr Szczepanik25 października 2009 roku na deskach sceny sali widowiskowej GOK wystąpi piosenkarz i gitarzysta znany z utworów takich jak: "Żółte kalendarze", "Goniąc kormorany", "Nigdy więcej", "Puste koperty" - PIOTR SZCZEPANIK! Osoby chętne do spędzenia niedzielnego popołudnia w tak miły dla ucha sposób już teraz mogą nabywać bilety w cenie 25 zł w biurze GOK. Występ rozpocznie się o godzinie 17.00.  ZAPRASZAMY !!!

Więcej: Koncert Piotra Szczepanika w Osiu

 

Debiut chóru z Osia

piątek, 16 października 2009 16:02

Michał Rajewski15 października z okazji 31. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, w Osiu, w kościele parafialnym wystąpił chór pod dyrekcją Michała Rajewskiego. Powstały niedawno, bo kilka miesięcy temu chór liczy ok. 50 chórzystów. Działający przy GOK  w Osiu, chór zaśpiewał 6 utworów tematycznie związanych z Janem Pawłem II. Chórowi towarzyszyli gościnnie, znani z wcześniejszych występów w Osiu i regionie, członkowie zespołu CHABRY z Osia i chórzyści z oskiej scholi...

Więcej: Debiut chóru z Osia

 

Nowa droga we wsi Radańska

piątek, 16 października 2009 14:19

Nowa droga we wsi Radańska - fot. Marek J. LejkPod koniec września na gruntowej drodze do wsi Radańska pojawiła się ekipa drogowa. Szybko i sprawnie wykonano roboty przygotowawcze, a już kilka dni później kładziono kolejne warstwy drogi asfaltowej. Droga łączy centrum wsi z drogą powiatową Osie-Stara Rzeka. Całość inwestycji kosztowała 92 865,88 zł. Modernizacja drogi na odcinku 596 mb. współfinansowana jest w 50 % ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przypominamy, że to kolejna droga w gminie Osie zmodernizowana przy udziale środków FOGR. W poprzednich latach, w ten sposób wybudowano drogi w Łążku, Miedznie i Osiu.

Więcej: Nowa droga we wsi Radańska

 

Kongres Kociewski

piątek, 16 października 2009 14:15

Kongres Kociewski  W dniach 5-6 października w Ośrodku Rehabilitacji i Wypoczynku PERŁA w Tleniu odbyła się 1. Robocza Konferencja Plenarna dotycząca organizacji 4. Kongresu Kociewskiego. Do rekreacyjnego serca Naszego Regionu zjechało się grono zaproszonych Kociewiaków, dla których regionalna tożsamość, aktywność na rzecz krajanów oraz wieloletnia tradycja, przeradzająca się w interesującą przyszłość, są celami pracy zawodowej lub prywatnych pasji. (tekst: Piotr Kończewski)


Więcej: Kongres Kociewski

 

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne

wtorek, 06 października 2009 02:00

Mammobus w OsiuWójt Gminy Osie oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają Panie (bez względu na miejsce zamieszkania) na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne, które odbywać się będą od 12 października 2009 r. do 30 października 2009 r. w godz. od 9.00 do 14.00.
Miejsce badań: Mammobus - plac Stolarnia Krzysztof Otlewski w Osiu, ul. Ks. Semraua 50.
Zapisy: rejestracja ogólna w Urzędzie Gminy Osie w godz. od 8.00 do 15.00 osobiście lub telefonicznie (tel. 0-52 33-29-540)

Więcej: Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne

 

Roboty drogowe w Brzezinach

piątek, 02 października 2009 02:00

Roboty drogowe w Brzezinach - fot. Marek J. LejkW miesiącu wrześniu, w ramach inwestycji "Budowa kanalizacji w m. Brzeziny i Wałkowiska" dokonano remontu drogi powiatowej w centrum Brzezin przywracając, a w zasadzie znacznie poprawiając jej jakość po robotach związanych z budową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Wykonano nowe odwodnienie drogi - ulicy, położono nową nawierzchnię asfaltową na długości 350 m. Dodatkowo dwustronnie ułożono nowe krawężniki, które są pierwszym etapem planowanej na rok 2010 budowy chodników. Całość prac drogowych kosztowała budżet gminy około 190 tys. zł. (tekst: MG)

Więcej: Roboty drogowe w Brzezinach

 

XX Oskie Biegi

piątek, 02 października 2009 02:00

XX Biegi Oskie - fot. Marek J. LejkBlisko 300 uczestników wzięło udział w wielkim sobotnim bieganiu na stadionie sportowym w Osiu. 26 września, odbyły się XX Biegi Oskie im. Krzysztofa Malinowskiego. Tradycyjnie na stadionie sportowym w Osiu wystartowali zawodnicy z Bukowca, Brzezin, Drzycimia, Korytowa, Lipinek, Lniana, Osieka, Osia, Siemkowa, Szlachty, Śliwic, Świecia, Wierzchów, Lińska, Biechówka. Konkurencje rozgrywane były w 11 kategoriach, dystanse na 400, 800, 1200,1600, 2400 metrów pokonywała młodzież zarówno płci pięknej, jak i przeciwnej. Wszyscy, którzy zajęli miejsce na podium odjechali z Osia z cennymi nagrodami i dyplomem. (tekst: GOK Osie)

Więcej: XX Oskie Biegi

 

Zespół ratunkowy "Nowego Szpitala" w Osiu

Ratownik medyczny - OsieWiosną bieżącego roku na parkingu przed Gminną Przychodnią Zdrowia w Osiu pojawiła się karetka pogotowia. W ramach porozumienia pomiędzy Gminą Osie, a "Nowym Szpitalem" Sp. z o.o. ze Świecia Gmina Osie użyczyła nieodpłatnie pomieszczenia dla zespołu ratunkowego mieszczące się w budynku przychodni oraz garaż na karetkę, a "Nowy Szpital" zabezpiecza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia całorocznie i całodobowo zespół ratunkowy. W skład zespołu wchodzą: lekarz, ratownik i kierowca, bądź dwóch ratowników i kierowca.
W miesiącu lipcu została wymieniona stara wysłużona karetka na nową zakupioną przez szpital z własnych środków oraz środków Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Nowa karetka typu "P" jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny w tym między innymi defibrylator pozwalający ratować życie ludzkie...

Publikowane: 2009-09-24

Więcej: Zespół ratunkowy "Nowego Szpitala" w Osiu

 

Modernizacja kotłowni w SP Osie - Jutrzenka

Kotłownia w Osiu - fot. Marek J. LejkW miesiącu sierpniu w budynku zespołu szkół w Osiu przy ul. Ks. Semraua (Szkoła „Jutrzenka”) dokonano modernizacji kotłowni olejowej. Stara kotłownia ogrzewała pomieszczenia szkoły od 1995 roku i była to pierwsza kotłownia olejowa w obiektach należących do Gminy Osie. Po 14 latach eksploatacji wymieniono stare piece na nowe ( 2 szt. każdy po 100 kW mocy). Jednocześnie dokonano zmian w samej kotłowni wykonując dodatkowo nowoczesną automatykę pogodową na trzy oddzielne obiegi i mierniki zużycia ciepła, montując mieszacze, bojler ciepłej wody dla zaplecza kuchennego szkolnej stołówki i inne niezbędne urządzenia, które mają zapewnić bardziej efektywną i oszczędną pracę kotłowni. Całość prac kosztowała 65 tys. zł pochodzących z budżetu gminy. Ponadto zamontowano na wszystkich grzejnikach (86 szt.) zawory termostatyczne, które pozwolą na odpowiednie ustawienie temperatury w poszczególnych pmieszczeniach. (tekst: MG)

Publikowane: 2009-09-17

Więcej: Modernizacja kotłowni w SP Osie - Jutrzenka

 

Z biegiem Wdy - konkurs Wdeckiego Parku Krajobrazowego

Wdecki Park KrajobrazowyLubisz zagadki, quizy i inne łamigłówki przyrodnicze? Weź udział w I edycji Internetowego Konkursu Przyrodniczego "Z biegiem Wdy" organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. Propozycja skierowana jest dla osób w każdym wieku. Do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej. Zapraszamy do wspólnej zabawy i odwiedzenia strony internetowej Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Pytania i regulamin konkursu znajdują się pod adresem http://wpk.org.pl/konkurs_int2009.html

Publikowane: 2009-09-14

 

Ryszard Bocian zdobywa najwyższą górę Peru

Ryszard Bocian w PeruCo wspólnego mają peruwiańskie góry z Osiem? Otóż bardzo wiele. W tym roku, w jeden z ostatnich dni maja na wierzchołku Huascarana (6768 m), najwyżej góry Peru stanął Ryszard Bocian - mieszkaniec naszej gminy. Było to pierwsze wejście na Huascarana w tym roku. Huascaran znajduje się w górach Cordilliera Blanca w Andach, peruwiańskiej części łańcucha gór. Przed wspinaczką na najwyższą górę (po dwudniowej wspinaczce w ramach aklimatyzacji), nasz alpinista zdobył inny, niewiele niższy szczyt - Vallunaraju (5686 m). Po wypoczynku w Huaraz wyprawa wyruszyła do doliny Ishinca. Celem wspinaczy wysokogórskich było wejście na Tocllaraju (6034 m). Wejście na tę górę miało być zaprawą przed Huascaranem.
-Było ciężko, mnóstwo śniegu, szczelin i seraków a do tego bardzo zimno. Na dodatek 50 m przed wierzchołkiem utworzył się wielki śniegowy grzyb. Miękki, sypki śnieg był nie do przejścia, toteż trzeba było się wycofać - relacjonuje wspinaczkę R. Bocian.

Więcej: Ryszard Bocian zdobywa najwyższą górę Peru

 

ORLIK 2012

Orlik 2012 w OsiuW ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace na budowie kompleksu sportowego ORLIK 2012 przy Szkole Podstawowej w Osiu. W tej chwli trwa wyrównywanie terenu pod płytę główną boiska oraz boiska wielofunkcyjnego. Całość kompleksu będzie ogrodzona, z oświetleniem i trybunami na 300 miejsc siedzących. Piękny, a jednocześnie praktyczny kompleks sportowy z boiskiem piłkarskim ze sztuczną trawą, boiskiem do koszykówki i siatkówki za niecałe dwa miesiące będzie gotowy - zapewnia wykonawca robót firma Konsorcjum budowlane z liderem "MAXI-MIX" z Lipusza.
Budowa naszego "Orlika" finansowana jest przez rząd, samorząd wojewódzki i Gminę Osie - każdy po 33%. Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 1 mln zł. Jednak z uwagi na położenie przy oskiej szkole boiska wykorzystywane będą nie tylko podczas zajęć lekcyjnych z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum, ale też przez młodzież i dorosłych.
Relację z budowy boiska pokażemy już wkrótce.

Publikowane: 2009-09-11

 

Samotnia nad Wdą promuje Nordic Walking

Samotnia nad Wdą - fot. Marek J. LejkW dniach 7-8 września 2009 r. w Pensjonacie Samotnia nad Wdą w Tleniu odbyła się prezentacja walorów zdrowotnych obecnej w naszym regionie zaledwie od maja nowej dyscypliny sportu i rekreacji jaką jest Nordic Walking. Na zaproszenie właścicieli pensjonatu w dwudniowym mityngu udział wzieli przedstawiciele władz powiatowych, władz gminnych, Polskiej Federacji Nordic Walking, Kujawsko-Pomorskiej Izby Turystycznej oraz świat mediów regionalnych. W pierwszym dniu Wiceprezes PFNW Olgierd Boike udzielił instruktarzu obecnym na spotkaniu, a następnie wszyscy powędrowali z kijkami szlakiem "Do Piekła". Wieczorem zapoznawano się z elementami prozdrowotnymi tej dyscypliny. Nazajutrz organizatorzy połączyli dwie formy rekreacji, tj. nordic walking i kajakarstwo. Trasę do Starej Rzeki wędrowcy przebyli w szybkim tempie, a następnie już kajakami spłynęli jedną z najpiękniejszych rzek - Wdą, do Tlenia. To kolejne, ważne dla promowania idei nordic walking przedsięwzięcie, jakie miało miejsce na terenie naszej gminy. A fakt, że zdrowie jest najważniejsze, to wszystkich zapraszamy na nasze trasy.

Niech hasło: Do Tlenia po tlen - towarzyszy wszystkim sympatykom tej dyscypliny.

Więcej: Samotnia nad Wdą promuje Nordic Walking

Na dożynkach w Osiu

Dożynki - Osie 2009 - fot. Marek J. LejkKolejny, już czwarty raz uroczyste Święto Plonów było okazją do wielkiej mobilizacji mieszkańców poszczególnych wsi. Poszczególne rady sołeckie w ten słoneczny dzień zaprezentowały się nadzwyczaj barwnie. Każdy też prześcigał się w pokazaniu wytworów ludzkich rąk w najbardziej oryginalny sposób. Całość obchodów rozpoczęto mszą świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu, następnie barwny korowód na stadion sportowy w Osiu poprowadziła orkiestra dęta z Kcyni. Prawdziwy, domowy chleb z wieńcem dożynkowym na ręce Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie złożyła delegacja rolników ze wsi Radańska. Tym chlebem z tegorocznego zboża M. Grabski obdzielał zebranych na stadionie mieszkańców i ich gości. Nie zabrakło też pięknych pieśni w wykonaniu zespołu "CHABRY". W konkurencjach sportowo-zręcznościowych zwyciężyło sołectwo Wierzchy, na drugim miejscu uplasowały się Wałkowska, na trzecim Miedzno. Niemniej pozostałym sołectwom niewiele brakowało, by stanąć na podium.

Więcej: Na dożynkach w Osiu

 

Nowy wizerunek GOK Osie

GOK w Osiu - design by Marek J. LejkUdostępnienie informacji, a zwłaszcza szybkiej informacji, to wyzwanie dzisiejszych czasów. Z tym wyzwaniem zmierzyła się też ekipa Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, która pokazała nową odsłonę swojej witryny internetowej. Bieżąca informacja o planowanych wydarzeniach i relacje z minionych zdarzeń ukazują się na bieżąco. Strona pokazuje nie tylko ciekawe teksty pisane rękoma pracowników GOK, ale i barwne zdjęcia dokumentujące poszczególne imprezy kulturalno-sportowe. W nowej szacie graficznej strona GOK-u robi dobre wrażenie, a precyzyjna treść pozwala na łatwy i szybki dostęp do potrzebnych informacji. Gratulujemy!

wejdź na stronę www GOK Osie >>>

Publikowane: 2009-09-01

Kurs na sternika motorowodnego w Tleniu

Tleń kąpielisko - fot. Marek J. LejkW sierpniu br. na kąpielisku w Tleniu Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zorganizowało już drugi w tym sezonie kurs na ratownika młodszego oraz pierwszy w historii gminy kurs na sternika motorowodnego. Tym samym w bieżącym roku na terenie gminy pojawiło się ponad 20 ratowników młodszych i 12 sterników umiejących posługiwać się motorówką ratowniczą. 

Jesteśmy przekonani, że każde takie działanie ratowników ze stowarzyszenia Wdeckiego WOPR przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na akwenach wodnych.
Kapielisko w Tleniu w roku ubiegłym zostało nazwane najbezpieczniejszym kąpieliskiem w regionie. Kolejne kursy i podnoszenie kwalifikacji przez członków Wdeckiego WOPR to dowód, że nazwa nadana pięknemu kąpielisku nad Jeziorem Mukrz znajduje uzasadnienie. Gratulujemy wszystkim ratownikom, którzy zaangażowali się w poprawę bezpieczeństwa w regionie.

Więcej: Kurs na sternika motorowodnego w Tleniu

 

Zaproszenie do Osia na gminne dożynki

Dożynki - Osie 2008 - fot. Marek J. LejkJuż w najbliższą niedzielę (30 sierpnia) obchodzić będziemy jedno z naszych największych świąt - IV Gminne Dożynki 2009. Święto plonów od zawsze było wielkim wydarzeniem wśród wiejskiej społeczności, toteż w niedzielę zapraszamy na stadion sportowy w Osiu. Rozpoczynamy uroczystą mszą świętą o godzinie 11.30.

Po mszy nastąpi przejście orszakiem dożynkowym na boisko sportowe. W tym roku wystąpi dla nas Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni oraz zespół Chabry. Około godziny 15.00 rozpoczną się sołeckie konkurencje sportowe, po nich zabawa taneczna do godziny 23.00. Jak każdego roku zobaczymy stoiska poszczególnych sołectw. To najaktywniejsi mieszkańcy gminy pokażą z czego słyną nasze wsie.
Serdecznie zapraszamy!!!

Publikowane: 2009-08-26

Kanalizacja sanitarna w Brzezinach

Kanalizacja w Brzezinach - fot. Marek J. LejkBudowa kanalizacji sanitarnej w Brzezinach dobiega końca. O ile do wioski wykonawca dotarł w błyskawicznym tempie, to w samej wsi roboty prowadzone są ostrożnie, a co za tym idzie dużo wolniej. Przyczyną jest mnogość podziemnego uzbrojenia w centrum wsi. Dodatkowo wykonawca wymienia stary (trzydziestoletni) wodociąg wraz z przyłączami. Równolegle za wykonawcami robót kanalizacyjnych posuwa się ekipa drogowa montując krawężniki pod chodnik.
-Samą nawierzchnię chodnika zrealizujemy w przyszłym roku, natomiast jeszcze we wrześniu wykonana zostanie nowa nawierzchnia drogi powiatowej w centum wsi. Nawierzchnia asfaltowa zlokalizowana pomiędzy wbudowywanymi krawężnikami będzie kosztować blisko 150 tyś. zł. -podsumowuje Michał Grabski Wójt Gminy Osie.


Więcej: Kanalizacja sanitarna w Brzezinach

 

Strona 70 z 71

«PoczątekPoprzednia61626364656667686970NastępnaOstatnie»